Jak nie płacić ZUS

0
1612
Jak nie płacić ZUS

Prowadzenie działalności gospodarczej jest często obarczone wieloma niecenzuralnymi słowami. Padają one z ust przedsiębiorców ze względu na mnóstwo składek, jakie muszą być odprowadzane czy to do urzędu skarbowego, czy do zakładu ubezpieczeń społecznych. Częstym temat rozważań i pojawiającym się pytaniem jest pytanie jak nie płacić zus. Powyższa sytuacja byłaby idealna dla wielu przedsiębiorców. Wysokie składki odprowadzane do zakładu ubezpieczeń społecznych często powodują drastycznie zmniejszenie miesięcznych, czy rocznych zysków przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby ominąć składki i znaleźć odpowiedź na pytanie jak nie płacić zus.

Jak nie płacić ZUS?

Jak nie płacić ZUSTakie rozwiązanie jest jednak możliwe. Niemniej jednak czasami nie da się po prostu zrezygnować, czy odstąpić od płacenia wszystkich składek. Można jednak ominąć płacenie niektórych, co z pewnością doprowadzi do większej ilości gotówki w portfelu. Pierwsza sytuacja w której przedsiębiorca nie musi odprowadzać wszystkich składek do zus jest bardzo prosta. Dana osoba (przedsiębiorca) musi być zatrudniona na podstawie umowy o pracę, a pracodawca musi odprowadzać za nią wszystkie obowiązkowe składki. Wówczas, taka osoba zakładając działalność gospodarczą jest zwolniona z wielu składek, bowiem są one comiesięcznie odprowadzane przez pracodawcę.

Działalność nierejestrowana

Kolejnym rozwiązaniem, które pojawiło się stosunkowo niedawno za sprawą nowelizacji prawa, jest prowadzenie działalności nierejestrowanej. Taka działalność często zyskuje miano firmy zakładanej na próbę. W takim przypadku jest brak konieczności opłacania składek zus. Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że firmy nie trzeba rejestrować tylko do momentu, gdy miesięczne przychody nie przekroczą połowy minimalnego wynagrodzenia. Przekroczenie takiego progu wiąże się z koniecznością założenia działalności gospodarczej. Niemniej jednak, można wówczas skorzystać z dodatkowych ulg i przez pierwsze pół roku opłacać wyłącznie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Nie jest to finalna odpowiedź na pytanie, jak nie płacić zus, jednak pozwala przedstawić sytuacje, jak płacić zdecydowanie niższy zus.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here