Jak zrobić tłok

0
2765
Jak zrobić tłok

Zapewne nie raz mieliście okazję doświadczyć znalezienia się w dużym skupisku ludzi, czyli tłoku. Doświadczenie takie bywa zazwyczaj nieprzyjemne. Czasami jednak tłok staje się narzędziem marketingowym. Jak zrobić tłok, aby inni myśleli, że dany produkt robi furorę? Istnieje kilka sposobów, aby to osiągnąć.

Jak zrobić tłok?

Jak zrobić tłokSposób pierwszy: zatrudnij osoby do robienia sztucznego tłumu. Osoby takie dostaną swoją stawkę godzinową i będą stać w kolejce, aby pokazać innym, że dana kawiarnia, czy kiosk to modne obecnie miejsce. Psychologia ludzka zadziała tak, że klienci poczują potrzebę sprawdzenia tej usługi. Przedstawione rozwiązanie jednak do najtańszych nie należy. Jak zrobić tłok, nie angażując w to dużych nakładów finansowych?
Można spróbować zorganizować konkurs. Częstą praktyką w tej dziedzinie jest losowanie paragonów. Klienci wybierają wtedy takie miejsce nie tylko ze względu na jakość, czy cenę usług, ale także przez możliwość hazardu, mają nadzieję przy okazji wygrać coś wartościowego. Pomimo potrzeby zainwestowania w nagrody materialne lub pieniężne, i tak może wyjść taniej, niż przy zatrudnianiu pojedynczych osób do robienia sztucznego tłumu.

Otwarcie lokalu

Kolejnym sposobem, jak zrobić tłok jest zorganizowanie uroczystego otwarcia danego lokalu. Choć metoda ta wydaje się niezawodna i tania, to można skorzystać z niej tylko raz. Przecież nie da się zrobić otwarcia drugi raz. Choć istnieją lokale, które bywają uroczyście otwieranie ponownie, na przykład po dużej przebudowie. Uroczyste otwarcie trzeba odpowiednio nagłośnić, najlepiej w mediach społecznościowych, pocztą pantoflową, czy w lokalnej prasie.
Z drugiej strony, czasami sposobem na to, jak zrobić tłok jest po prostu dać mu powstać naturalnie. Najlepiej to jednak odpwiednio kontrolować, aby nie doszło do przykrych incydentów związanych z działaniem tłumu. Słyszy się o wielu przypadkach, gdzie rozwścieczony tłum doprowadził do szkód, czy uszkodzeń pojedynczych osób, a nawet zgonów. Warto zastanowić się więc, jak zrobić tłok w sposób kontrolowany.
Można spróbować wywołać mały skandal, który będzie prawdziwy lub wcześniej odpowiednio wyreżyserowany. Wszystko musi oczywiście wyglądać naturalnie, w przeciwnym wypadku osiągniemy efekt przeciwny do zamierzonego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here