Jaki uchronić się przed mandatem? – Alkomat elektrochemiczny

0
986
Jaki uchronić się przed mandatem

Jesteś kierową i sięgnąłeś po lampkę wina albo wziąłeś łyk piwa lub innego procentowego napoju? Sprawdź, czy w Twoim oddechu brak jest oznak spożycia alkoholu. Wiarygodne Alkomaty elektrochemiczne uchronią Cię nie tylko przed mandatem, ale również przed kraksą na drodze.

Co daje alkomat elektrochemiczny?

Tester alkoholowy dla kierowców z funkcją elektrochemiczną jest niezawodnym urządzeniem do sprawdzania obecności promili w wydychanym powietrzu. Możesz sprawdzić ten stan sam, kupując indywidualny tester. Jeśli okaże się, że wynik na wyświetlaczu jest dodatni, zrezygnuj z prowadzenia auta.

Dzięki temu uchronisz się przed mandatem oraz unikniesz wypadkowi. Atestowany poręczny alkometr z ustnikiem powinien mieć każdy kierowca, jeśli zdarza mu się okazja wypicia alkoholowego trunku.

Alkotesty elektrchemiczne są dostępne dla każdego. Dzięki temu możesz sam sprawdzić, czy zakrapiana impreza pozostawiła w Twoim organizmie swój ślad. Kup tester na obecność promili w Twoich płucach. Indywidualny alkomat z atestem pokaże, czy jesteś już wolny od wypitego wcześniej alkoholu, czy jeszcze nie.

Jak wykorzystać tester trzeźwości na weselu?

Świadomych kierowców jest cała masa i na pewno Ty też do nich należysz. Zatem z pewnością idąc na wesele, zostawiasz swój samochód w garażu i docierasz na uroczystość taksówką i po zakończeniu potańcówki również wybierasz Taxi.

Są jednak też tacy kierowcy, którzy pomimo zakrapianej imprezy i niewylewania za kołnierz wsiadają za kółko. Zaproponuj im dmuchnięcie w balonik i pomóż im zrozumieć, że ich stan wyklucza prowadzenie przez nich auta. Zrób to w formie zabawy lub konkursu, kto będzie wieziony do domu przez taksówkarza.

Testery alkoholowe z atestem to nieodzowne urządzenia w wykrywaniu obecności alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowcę. Bardzo czułymi takimi testerami dysponuje policja drogowa. Dlatego warto się przed tym strzec i zawsze samemu sprawdzić swój oddech indywidualnym alkotesterem. Mamy wówczas całkowitą pewność, że jesteśmy wolni od zarzutów.

Kiedy sięgnąć po alkomat?

Wiarygodny wynik na obecność promili uzyskujemy dopiero po 15 minutach od wypicia ostatniego kieliszka. Zatem, jeżeli wykonamy test wcześniej, może się okazać, że wynik ujemny będzie błędny. Z chwilą zatrzymania nas przez policję i dmuchania w balonik możemy być zaskoczeni, że tutaj wynik okaże się dodatni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArtykuły medyczne
Następny artykułWczasy w górach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here