W jaki sposób zostać groomerem?

0
1817
piesek

Wiele osób nie wie, czym zajmuje się osoba na takim stanowisku, a niektórzy z pewnością pierwszy raz słyszą taką nazwę. Okazuje się, że groomer jest to bardzo popularny w dużych miastach zawód. Kim on właściwie jest? W jaki sposób podjąć pracę w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-groomerem/

Kto to jest groomer?

Jest to osoba, która zajmuje się pielęgnacją psów i kotów. Swojej pracy wykonuje zabiegi strzyżenia, mycia oraz pielęgnacji sierści. Coraz większa liczba osób decyduje się na inwestycja i zakup zwierzęcia rasowego. Takie osoby, dla swoich pupili przygotowują regularne udział w konkursach, pokazach czy wystawach. To powoduje, że pieski i kotki muszą zawsze dobrze wyglądać. Nie zawsze właściciel potrafi sam odpowiednio zadbać o pielęgnację swojego zwierzęcia. To właśnie dlatego istnieje fachowiec, który się tym zajmuje. Tylko taki specjalista będziesz zajmował się pielęgnacją rasowych psów i kotów. Będziesz dbał o ich higienę oraz wygląd, a co więcej będziesz skupiał się na ich pielęgnacji.

W jaki sposób zostać groomerem?

Nie jest to zawód, do którego potrzebujemy mieć jakieś udokumentowane klasyfikacje lub wykształcenie wyższe. Jest to rodzaj pracy, w której liczy się przede wszystkim pasja, umiejętności, warsztat oraz zamiłowanie do czworonogów. Sama empatia dla zwierząt jednak nie jest w stanie nam czasami wystarczyć kropkę potrzebna nam jest również odrobina wiedzy i fachu w rękach. Praca w takim zawodzie może więc podjąć każde, kto czuję zamiłowanie do zwierząt i pielęgnacji ich w estetyczny sposób. 

Kursy groomerstwa

Obecnie istnieją kursy groomerskie, które organizowane są przez szkoły groomerskie, salony pielęgnacji zwierząt oraz podmioty zajmujące się prawami zwierząt. Taki kurs trwa zazwyczaj około 2 tygodnie. W takim czasie jesteśmy w stanie nauczyć się meczów strzyżenia oraz pielęgnacji czworonogów. Nauczyciele uczulają przyszłych groomerów na to, że każde zwierzę jest inne i miewa odmienne potrzeby pielęgnacyjne. Właśnie dlatego dowiesz się tajników, w jaki sposób panować nad zwierzęciem. Mają one różne temperamenty i charaktery. Na zajęciach teoretycznych będziesz uczyć się o budowie i funkcjach skóry i sierści kota i psa. Zapoznasz się również z kosmetykami do pielęgnacji dla zwierząt, które będą im pomagały, a nie szkodziły.

Zobacz też: http://www.e-stancja.pl/jak-wyglada-praca-na-stanowisku-groomera/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here