Trądzik różowaty – najważniejsze informacje na temat leczenia tego schorzenia

0
4667
Trądzik różowaty - najważniejsze informacje na temat leczenia tego schorzenia

Trądzik różowaty jest chorobą skóry, która zaczyna się bardzo niewinnie – na początku mamy do czynienia z wrażliwą i delikatną skórą, której z czasem zaczynają towarzyszyć podskórne zmiany w postaci grudek lub krostek, rumieńce czy popękane naczynka. Ignorowanie pierwszych objawów trądziku różowatego prowadzi do rozwoju choroby, której leczenie wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej skomplikowane. Razem ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, jak sobie radzić z uporczywym trądzikiem różowatym.

Trądzik różowaty – charakterystyczne objawy i przyczyny schorzenia

Z trądzikiem różowatym najczęściej mamy do czynienia w centralnej części twarzy, obejmującej nos, policzki i brodę. Jego charakterystycznym objawem są zaczerwienienia powstające pod wpływem różnorodnych czynników zewnętrznych, np. zmiany temperatury, nieodpowiedniej diety, spożycia alkoholu czy nawet silnych emocji. Bardzo często możemy mieć także do czynienia z nieestetycznymi grudkami, krostkami czy popękanymi naczynkami. W zaawansowanej postaci trądziku różowatego może dojść do przerostu tkanki łącznej i gruczołów łojowych, a tym samym nieestetycznych zmian, np. w postaci guzowatości nosa. Z problemem trądziku różowatego najczęściej mają do czynienia kobiety o jasnej karnacji – znacznie rzadziej problem ten dotyka mężczyzn. Nie ma jednej, konkretnej przyczyny powstawania trądziku różowatego – specjaliści wyróżniają kilka możliwych hipotez dotyczących źródeł tej choroby. Za trądzik różowaty najczęściej odpowiedzialne są jednak nasze predyspozycje genetyczne, a także zaburzenia ze strony gospodarki hormonalnej.

Kosmetyki i pielęgnacja przy trądziku różowatym

U osób zmagających się z trądzikiem różowatym bardzo duże znaczenie ma wdrożenie odpowiednich kosmetyków do codziennego trybu pielęgnacji. Choć nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie w tym przypadku całkowicie wyleczyć choroby skóry, jaką jest trądzik różowaty, to mogą widocznie zmniejszyć jej objawy i stanowić uzupełnienie innych działań leczniczych zaproponowanych przez dermatologa. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że trądzik różowaty jest chorobą dermatologiczną i wymaga stosowania specjalistycznych preparatów aptecznych, które uchronią skórę przed alergią, podrażnieniami czy pękaniem naczynek. W stosowanych przez nas kosmetykach nie powinny znaleźć się żadne sztuczne substancje, parabeny czy alkohol, zaś bogactwo naturalnych, wzmacniających i silnie nawilżających składników. Przy walce z trądzikiem różowatym polecane są w szczególności preparaty z dodatkiem soku z bażyny czarnej, arniki, witaminy PP, ekstraktu z czerwonych alg, rozmarynu czy korzenia kudzu. Pamiętajmy też o wdrożeniu specjalnych suplementów z dodatkiem witaminy C, która doskonale wzmacnia skórę i kruche naczynia krwionośne, a także unikaniu wszelkich czynników, które mogłyby pogorszyć stan cery, np. opalanie na słońcu i w solarium, wizyty w saunie, sytuacje stresowe czy spożywanie ostrych potraw.

A może laserowe leczenie trądziku różowatego?

Dermatolodzy podkreślają, że domowa pielęgnacja skóry jest ważnym, ale jedynie uzupełniającym działaniem leczenia trądziku różowatego. Jeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie pozbyć się tego problemu, powinniśmy skupić się na specjalistycznych metodach leczenia, np. w postaci zabiegów laserowych. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie polecają w tym przypadku w szczególności laserowe leczenie trądziku różowatego przy pomocy najnowocześniejszego urządzenia, jakim jest laser naczyniowy Cutera Excel V. To jedna z niewielu dostępnych metod leczenia, która pozwala na widoczną redukcję lub całkowite wyleczenie problemu trądziku różowatego. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny dla pacjenta i nie naraża go na długi oraz uciążliwy okres rekonwalescencji. Cała procedura odbywa się w sposób jak najbardziej komfortowy dla pacjenta, przynosząc mu szybkie i widoczne efekty.

Więcej informacji na temat metody laserowego leczenia trądziku różowatego znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/laser-cutera-excel-v-1064nm-naczynka-naczyniaki-zylaki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here