Minimalistyczny zegarek na rękę – co powinno go wyróżniać?

0
1982
Minimalistyczny zegarek na rękę – co powinno go wyróżniać?

Nowoczesne zegarki na rękę coraz częściej wyposażone są w mnóstwo funkcji, co przekłada się na ich większe skomplikowanie, a pośrednio także na ich bardziej złożoną formę i wygląd. Jeśli szukasz wskazówkowego zegarka o klasycznym, minimalistycznym wyglądzie, doskonałym przykładem takiego produktu mogą być oryginalne damskie zegarki Bering – linia zegarków zaprojektowanych przez duńskiego podróżnika, którego urzekł spokój emanujący z mroźnych, północnych regionów ziemskiego globu. Co wyróżnia tego typu zegarki?

Klasyczna forma

Minimalistyczny zegarek na rękę to sprzęt o maksymalnie uproszczonej konstrukcji, łatwy w obsłudze, wyposażony w czytelny cyferblat o klasycznej formie. Wspomniane już wcześniej damskie zegarki Bering charakteryzuje właśnie taka maksymalnie uproszczona konstrukcja. Większość modeli zegarków tej marki to urządzenia o czytelnej tarczy – również modele z chronografem (zegarki wyposażone w funkcję precyzyjnego odmierzania czasu, czyli w rodzaj stopera), wykończone eleganckim szkłem mineralnym lub szafirowym, z metalową kopertą. Dla uzyskania minimalistycznego efektu wizualnego praktycznie każdy damski zegarek Bering utrzymany jest w jednorodnej kolorystyce wykończenia (koperta, tarcza i pasek zegarka mają ten sam lub dobrze korespondujący ze sobą kolor). Tarcze zegarków mają okrągły lub prostokątny, maksymalnie uproszczony kształt, a wskazówkowy mechanizm odmierzania czasu wyróżnia się prostotą działania i obsługi.

Materiały

Większość zegarków o minimalistycznej konstrukcji wykonanych jest z materiałów kojarzonych z surowością i sterylnością. Wspomniane damskie zegarki Bering standardowo wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej i wykończone szkłem szafirowym o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, przede wszystkim na zarysowania. Oczywiście również minimalistyczny damski zegarek Bering może być uzupełniony paskiem z tworzywa sztucznego, jednak w tym przypadku forma paska także będzie maksymalnie uproszczona, tak by całość konstrukcji pozostała minimalistyczna. W większości przypadków zegarki tej marki uzupełnione są jednak paskami skórzanymi lub metalowymi, wykonanymi z zimnej stali szlachetnej, na przykład z cieszącej się dużą popularnością delikatnej siateczki stalowej. Niektóre modele bransolet do minimalistycznych zegarków mogą być wykonane również z super wytrzymałego tytanu lub kojarzącego się z naturalnym kamieniem, specjalnego spieku ceramicznego.

Wybierając minimalistyczny zegarek na rękę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na formę jego wykonania. Ta powinna być maksymalnie uproszczona. Taki zegarek powinien być również wykonany z surowych, trwałych materiałów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here