Powiększanie biustu za pomocą implantów – co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz?

0
2197
Powiększanie biustu za pomocą implantów - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz?

Plastyka biustu polegająca na powiększeniu go za pomocą implantów, to jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych wykonywanych w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie. Przy użyciu skalpela, oprócz zmiany rozmiaru biustu na większy, można również poprawić inne mankamenty piersi. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, warto poznać kilka szczegółów na jego temat.

Rodzaje implantów piersiowych

Implanty piersiowe to specjalnie uformowane wkładki, które umieszcza się wewnątrz piersi. Można podzielić je ze względu na:

 • rodzaj zastosowanego wypełnienia – sól fizjologiczna lub żel silikonowy,
 • teksturę – gładkie poliuretanowe lub o porowatej powierzchni,
 • kształt – okrągłe lub anatomiczne.

Implanty piersiowe z żelem silikonowym są trwalsze i bardziej przypominają naturalną tkankę piersi, nie powodują uczucia przelewania. Implanty anatomiczne są mniej wypełnione w górnej części, a bardziej w obrębie brodawki, odstają od klatki piersiowej i delikatnie opadają, jak naturalne piersi. Implanty okrągłe przeznaczone są dla kobiet, które lubią eksponować biust i liczy się dla nich przede wszystkim efekt push-up. Możliwe jest wszczepienie implantów piersi na trzy sposoby: pod gruczoł piersiowy, pod mięsień piersiowy, albo łącząc obie metody. O rodzaju implantów i metodzie powiększania biustu zawsze decyduje lekarz wykonujący zabieg, oczywiście uwzględniając preferencje pacjentki oraz jej budowę ciała.

Powiększanie biustu – jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania biustu implantami składa się z następujących etapów:

 • podanie znieczulenia – w przypadku plastycznej operacji biustu stosuje się znieczulenie ogólne, nad którym czuwa lekarz anestezjolog;
 • wykonanie starannych cięć chirurgicznych;
 • umiejscowienie implantów piersiowych – jest to bardzo precyzyjna procedura, która wymaga od chirurga dokładnego wymierzenia przestrzeni, w której ma umieścić implant, ponieważ zależy od tego efekt końcowy zabiegu; 
 • zamknięcie krwawiących naczynek;
 • założenie szwów – rana jest zszywana warstwowo, a skórę zszywa się szwem śródskórnym.

Rekonwalescencja po operacji biustu trwa około 14 dni.

Czy powiększanie biustu za pomocą implantów jest bezpieczne? 

Pod warunkiem, że zabieg zostanie wykonany przez doświadczonego chirurga plastyka posiadającego odpowiednie certyfikaty, jak odbywa się to w warszawskiej Klinice Miracki, możemy mieć pewność, że operacja biustu przebiegnie bez komplikacji. Powiększanie biustu przez wykwalifikowanego specjalistę to zabieg skuteczny i bezpieczny, wykonywany z użyciem najlepszej jakości implantów.

Bezpieczeństwo i skuteczność operacji zależy również od naszego postępowania przed i po zabiegu. Przed zabiegiem należy m.in. przestrzegać diety lekkostrawnej z odpowiednią ilością białka, ponieważ niedobór tego składnika może utrudniać gojenie. Osoby palące powinny zrezygnować z tytoniu co najmniej na 1-2 tygodnie przed operacją. Należy też odstawić leki i suplementy diety obniżające krzepliwość krwi, np. zawierające witaminę E lub kwas acetylosalicylowy. Po zabiegu trzeba przede wszystkim nosić specjalne ubranko uciskowe przez okres wskazany przez lekarza. Efekty zabiegu można również wzmocnić pijąc około 2 litrów wody dziennie, stosując aktywny tryb życia (po okresie rekonwalescencji) i odżywiając się zdrowo.

Inne sposoby na poprawę wyglądu biustu:

 • Podniesienie biustu (mastopeksja) – polega na usunięciu nadmiaru skóry, co powoduje efekt liftingu. Dzięki napięciu skóry, piersi się podnoszą i stają się jędrniejsze. Dla lepszego efektu można ten zabieg połączyć z powiększaniem biustu implantami. Delikatne uniesienie biustu możliwe jest też dzięki takim zabiegom, jak nici liftingujące, karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe i inne.
 • Ujędrnianie biustu – są to mniej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, bez użycia skalpela. Jędrniejsze piersi można uzyskać za pomocą mezoterapii igłowej, nici liftingujących lub lipotransferu.
 • Podczas interwencji chirurgicznej można również zmienić kształt lub położenie brodawki piersiowej, gdy jest ona asymetryczna, uszkodzona lub nieprawidłowo rozwinięta. 

Dowiedz się więcej na temat powiększania biustu w warszawskiej Klinice Miracki: https://klinikamiracki.pl/chirurgia-plastyczna/powiekszenie-piersi-implantami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here