Palety z tworzyw sztucznych

0
889
Palety plastikowe

Palety różnego typu wykorzystywane są w transporcie, do przewożenia wszelkiego rodzaju towarów. Stosuje się je też w magazynach, a nawet w sklepach, w których duże produkty często układane są właśnie na paletach. Jeszcze do niedawna palety produkowane były praktycznie wyłącznie z drewna, jednak w ostatnim czasie coraz popularniejsze są palety plastikowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Europalety plastikowe – rozwiązanie trwałe i lekkie

Europalety plastikowe cechują się o wiele większą trwałością niż palety drewniane. Dlatego też, mimo że koszt pojedynczej palety jest zasadniczo większy, wielu przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. W dłuższej perspektywie używanie palet plastikowych wychodzi po prostu znacznie taniej. Palety plastikowe są też o wiele mniej podatne na działanie szkodliwych substancji i wilgoci, dzięki czemu mogą być bez żadnej szkody przechowywane w każdych warunkach, również na zewnątrz.

Niewielki koszt transportu europalet plastikowych

Większa wytrzymałość palet z tworzyw sztucznych nie idzie w parze z ich większą wagą. Jest wprost przeciwnie. Palety tego typu ważą mniej, co przekłada się w pewnym stopniu na koszty transportu, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy przewożone są same palety. Niewielka różnica w wadze może w dłuższej perspektywie przekładać się na sporo mniejsze zużycie paliwa. Wprowadzenie takich palet może być dla przedsiębiorstwa sposobem na oszczędność.

Plastikowe palety są bardziej higieniczne

Palety plastikowe można również o wiele łatwiej umyć, wykorzystując w tym celu po prostu wodę z detergentem. Palety takie można też dezynfekować. W przypadku palet drewnianych jest to całkowicie niemożliwe. Możliwość utrzymania wysokiego poziomu czystości palet sprawia, że znajdują one zastosowanie w branżach, w których ma to duże znaczenie. Europalety plastikowe wykorzystywane są w transporcie leków, kosmetyków, produktów mlecznych, mięsa i wielu innych.

Palety plastikowe a kwestie ekologiczne

Wbrew pozorom, Plastikowe palety są bardziej ekologiczne od drewnianych. Przede wszystkim dlatego, że dzięki swojej trwałości mogą służyć o wiele dłużej, co przekłada się na sporo mniejsze zużycie surowców naturalnych potrzebnych do ich produkcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here