Kilka słów o wykładzinach zewnętrznych

0
752
Kilka słów o wykładzinach zewnętrznych

Wybierając wykończenie balkonu, ganku czy tarasu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne, ale również techniczne. Dobrym rozwiązaniem może okazać się specjalna wykładzina przeznaczona do wykańczania podłóg na zewnątrz domu. O czym należy wiedzieć, wybierając wykładzinę zewnętrzną na balkon lub taras?

Wykładzina na taras – zalety

Wykończenie surowego betonu albo płytek wykładziną jest rozwiązaniem bardzo prostym. Dostępne obecnie wykładziny na taras czy balkon występują w różnorodnych wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś pasującego do całości aranżacji. Możemy znaleźć wykładziny zewnętrzne w geometryczne wzory, imitujące deski czy nawet zielony trawnik. Powierzchnia dobrej jakości wykładzin jest przyjemna w dotyku i można po niej bez obaw chodzić boso czy siadać. Wykładziny zewnętrzne na balkon lub taras nie wymagają żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych i są niewrażliwe na zamoknięcie czy ostre słońce, nie tracą kolorów ani nie odkształcają się.

Montaż i pielęgnacja

Wykładziny są zwykle sprzedawane na metry, dzięki czemu możemy zakupić dokładnie potrzebną nam ilość z niewielkim zapasem na docinanie. Możemy położyć ją bezpośrednio na zakrywanej powierzchni albo przykleić specjalnymi taśmami, uważając, żeby dobrze przylegała, inaczej pod spód mogłaby dostać się woda. Wykładzina na balkon lub taras może być myta w taki sam sposób, jak podłoga w domu, i nie wymaga żadnych innych zabiegów. Wykładzinę imitującą trawę należy od czasu do czasu porządnie odkurzyć.

Dywany z włókien naturalnych – alternatywne rozwiązanie

Zamiast wykładziny na balkon lub taras warto rozważyć wykorzystanie dywanów wykonanych z włókien naturalnych, które są przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego i pięknie dopełniają większość modnych obecnie aranżacji przestrzeni zewnętrznych. Najlepiej do tego celu nadadzą się dywany z juty lub z włókien konopnych, naturalne dywany sizalowe albo plecione, sznurkowe dywany z odpowiednio spreparowanej bawełny lub wełny. Choć będą się prezentować pięknie, dywany z włókien naturalnych użytkowane na zewnątrz trzeba chronić przed zamoknięciem, zaplamieniem oraz wysychaniem na ostrym słońcu, które mogę je nieodwracalnie uszkodzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here