Jakie działanie ma kudzu?

0
772
Jakie działanie ma kudzu

Kudzu właściwości posiada wiele. W zasadzie trudno wymienić wszystkie dolegliwości, w których zwalczaniu może okazać się pomocne. Kiedy więc warto sięgnąć po tę roślinę?

Kudzu – co to za roślina?

Kudzu jest rośliną, którą nazywa się także ołownikiem łatkowatym. Posiada wiele dobroczynnych właściwości dla organizmu ludzkiego. Dowodem tego jest fakt, że wykorzystywano ją do leczenia schorzeń w medycynie chińskiej wiele lat temu. Tak naprawdę stosunkowo niedawno odkryto, że substancje aktywne w niej zawarte mają terapeutyczne działanie – mowa tutaj o izoflawonoidach, genisteinie i daidzeinie. Co ciekawe, przez wiele lat kudzu wykorzystano głównie do karmienia zwierząt. Dzisiaj można go kupić w wielu aptekach, sklepach zielarskich i innych punktach.

Kudzu właściwości – jakich pozytywnych skutków można spodziewać się po regularnym przyjmowaniu rośliny?

Kudzu jest bardzo uniwersalną rośliną, przez co można stosować ją na różne dolegliwości. Jej właściwości są bardzo szerokie. Wykazuje działanie niwelujące objawy menopauzy – m.in. łagodzi uderzenia gorąca, drażliwość i zawroty głowy. Z powodzeniem może zastąpić przyjmowanie estrogenu (którego właśnie brakuje u kobiet w tym okresie) w formie tabletek hormonalnych.

Poza tym kudzu może okazać się dobrym środkiem prewencyjnym przeciwko wystąpieniu chorób serca. Wspomaga również leczenie grypy i przeziębienia. W wielu przypadkach łagodzi także objawy alergii i zmniejsza dolegliwości ze strony układu oddechowego. Wykazuje właściwości chroniące przed cukrzycą i niwelujące jej symptomy, likwiduje migreny i ratuje w przypadku wystąpienia problemów ze strony układu pokarmowego.

Co ciekawe, kudzu od jakiegoś czasu wykorzystywane jest jako wsparcie w leczeniu uzależnień. Przyjmuje się, że hamuje przyswajanie alkoholu i zmniejsza ryzyko zatrucia się nim.

W jakiej formie można kupić korzeń kudzu?

Obecnie kudzu jest dostępne w wielu miejscach. Roślinę można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Najczęściej są to punkty ze zdrową żywnością, zielarskie lub apteki. Korzeń kudzu sprzedaje się w formie sproszkowanej, w tabletkach i kapsułkach, a także jako wyciąg alkoholowy. Dzięki temu każdy może dobrać coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here