Jak wybrać krzesło barowe do kuchni?

0
859
Jak wybrać krzesło barowe do kuchni

Salony z aneksami kuchennymi to bardzo popularne rozwiązania, które wyglądają nowocześnie, pozwalają jednocześnie gotować i uczestniczyć w życiu toczącym się w domu. Wiele osób decyduje się na symboliczne rozdzielenie przestrzeni kuchni i salonu przy pomocy barku kuchennego. Aby móc z niego korzystać przy jedzeniu wybiera się krzesła barowe do kuchni. Jak to zrobić właściwie?

Wygląd krzeseł barowych do kuchni

Krzesło barowe do kuchni musi być utrzymane w stylistyce, która pasuje do całego pomieszczenia. Aby zapewnić spójność i estetykę nie można patrzeć tylko na meble kuchenne, ale także na salon – tu całe pomieszczenie gra olbrzymią rolę.

Oczywiście stylistyka stylistką, ale stołki barowe do kuchni muszą także pasować do gustu osób, które będą z nich korzystać – muszą one się dobrze czuć w swoim salonie.

Wygoda krzesła barowego do kuchni

Wiele osób uważa, że skoro krzesło barowe do kuchni będzie używane krótko, to jego wygoda jest kwestią drugorzędną. nic bardziej mylnego – to nadal bardzo ważny aspekt. Jeśli krzesło będzie niewygodne, to nie będziemy z niego korzystać, wybierając np. kanapę w salonie, lub jedzenie zacznie nam się kojarzyć z nieprzyjemnościami, a krzesła barowe do kuchni staną się wyłącznie ozdobami. Warto więc dobrze przemyśleć kwestię wygody i nie stawiać ponad nią estetyki lub ceny, zwłaszcza jeśli np. mamy problemy z kręgosłupem czy stawami, bo może się okazać, że nie jesteśmy w stanie korzystać z wybranych hokerów.

Wysokość stołków barowych do kuchni

Stołki barowe do kuchni muszą mieć wysokość dobraną do barku, więc nie ma jednej ogólnie przyjętej i właściwej. Odległość między blatem a siedziskiem powinna wynosić ok. 30 cm, a podpórka na nogi być ok. 40 cm poniżej siedziska, co powinno zapewnić wygodę.

Ciekawym rozwiązaniem są także regulowane krzesła barowe do kuchni, które pozwalają na obniżenie lub podwyższenie siedziska. To szczególnie istotne w przypadku małych dzieci lub osób o niestandardowym wzroście – łatwiej tak zapewnić komfort użytkowania. Może to być także pomocne w przypadku korzystania ze stołków w innych miejscach niż barek kuchenny – można je dostosować do innych potrzeb i wysokości blatów. Niestety jest to zwykle droższa opcja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here