Jak zrobić robota?

0
2779
Jak zrobić robota?

Robot mobilny jest urządzeniem wyposażonym w czujniki, na przykład odległości lub dźwięku. Dzięki nim może reagować w określony sposób na otoczenie. Najprostszym do skonstruowania przykładem robota jest nieduży pojazd poruszający się w stronę silnego światła.

Jak zrobić robota?

Jeżeli zastanawiamy się, jak zrobić robota mobilnego, warto na początek delikatnie wprowadzić się w świat robotyki dzięki wiedzy teoretycznej. Należy poznać także najczęstsze problemy, które występują w praktyce. Aby zasięgnąć więcej informacji, z powodzeniem można poszukiwać informacji i poradników w internecie. Warto także zaopatrzyć się w książki czy zapisać się na kurs. Co więcej, w Internecie można znaleźć forum, na którym osoby interesujące się tworzeniem robotów wymieniają się informacjami i razem rozwiązują różne problemy.

Jak zrobić robota?Jeśli chodzi o narzędzia potrzebne do zbudowania prostego robota, będzie potrzebna lutownica, najlepiej kolbowa. Oprócz tego należy zaopatrzyć się w multimetr, czyli przyrząd, dzięki któremu można zmierzyć spadek napięcia na wybranym podzespole, znaleźć zwarcie, czy też dowiedzieć się, jaki jest maksymalny prąd, który mogą pobrać silniki. Potrzebujemy także cyny. Na początek warto zaopatrzyć się cynę o średnicy drutu fi=1mm lub nieco cieńszą. Co więcej, potrzebujemy także odsysacza do cyny, dzięki któremu będziemy mieli możliwość korekty potencjalnych błędów. Jego sposób użycia jest bardzo prosty – wystarczy naciągnąć tłok, nagrzać niechciane łączenie lutownicą do momentu, gdy spoiwo stanie się płynne. Następnie należy przyłożyć do spoiwa odsysacz i nacisnąć guzik. Wówczas wytwarza się podciśnienie zasysające spoiwo do wewnątrz odsysacza. Kolejnym przyrządem potrzebnym do stworzenia robota są cążki boczne, dzięki którym można odciąć końcówki lutowanych elementów i pistolet klejowy z wkładami, który pozwoli szybko połączyć różne elementy.

Stworzenie pierwszego robota to duże wyzwanie, ale to dopiero początek przygody. Kiedy uda nam się skonstruować tego pierwszego samodzielnie lub z drobną pomocą, na pewno poczujemy się dodatkowo zmotywowani i niewątpliwie będziemy chcieli konstruować dalej.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here