Jak zrobić choinkę z makaronu?

0
1447
Jak zrobić choinkę z makaronu?

Obecnie bardzo cenionymi i zarazem oryginalnymi są prezenty zrobione własnoręcznie. Stanowią one wyjątkową dekorację oraz sprawiają, że mamy znacznie większą satysfakcję z obdarowania drugiej osoby.

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas na obdarowanie bliskich prezentami zrobionymi własnoręcznie (o ile uda nam się w natłoku obowiązków znaleźć chwilę wolnego czasu). Jedną z najłatwiejszych możliwych dekoracji jest wykonanie choinki z makaronu.

Jak zrobić choinkę z makaronu?

Jak zrobić choinkę z makaronu?Nic prostszego, wystarczy, że dysponujemy stożkiem styropianowym, mamy w szafce makaron (kokardki, rurki, świderki, muszelki w zależności od uznania) i posiadamy pistolet do kleju na gorąco. Kiedy już skompletujemy niezbędne przedmioty możemy zabierać się do pracy. Na stożku styropianowym (stożki takie są dostępne w różnych wielkościach) przyklejamy zaczynając od dołu wybrane kawałki makaronu. Jeśli używamy np. świderek to można naklejać makaron rzędami pamiętając, że wyższy rząd kleimy na połowie niższego wtedy uzyskamy fajny efekt warstw gałązek.

Staramy się tworząc kompozycję aby poszczególne elementy ściśle do siebie przylegały żeby jak najdokładniej przykryć stożek styropianowy. Warto wspomnieć, że jeśli nie mamy w posiadaniu stożka styropianowego możemy użyć zwiniętego na kształt stożka brystolu, który równo docinamy u dołu. Kiedy już obkleimy cały stożek makaronem nasza ozdoba jest prawie gotowa trzeba jeszcze tylko ja odpowiednio ozdobić. Można nasze dzieło pomalować sprayem, posmarować wikolem i obsypać brokatem, można w puste miejsca powklejać koraliki, dokleić jakiś ozdobny sznurek wszystko w zależności od naszej inwencji twórczej. Ile głów tyle pomysłów. Jeśli mamy trochę więcej czasu możemy taką choinkę z makaronu wykonać wspólnie z naszymi pociechami. To doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu, jak również poćwiczenie zdolności manualnych. Wykonując taką ozdobę obojętnie czy to dla siebie czy dla bliskich mamy gwarancję, że dekoracja sprawi nam ogromną radość. Ozdoby DIY to naprawdę doskonała alternatywa dla materialnych prezentów bez duszy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here