Jak dobrać długość nart?

0
1720
Jak zrobić choinkę z makaronu?

Każdy z nas szykując się do sezonu zimowego powinien zaopatrzyć się w ciepłe, nieprzewiewne i chroniące od zimna ubrania. Zaczynając od kurtki, następnie ważnym aspektem są wygodne, nieprzemakalne buty, które odizolują nasze stopy od zimnego podłoża, a na wełnianej czapce, rękawiczkach i szaliku kończąc.

Jak zrobić choinkę z makaronu?Sam ubiór to jednak nie wszystko. Każdy, kto kiedykolwiek jeździł na nartach lub uprawiał innego rodzaju sporty zimowe wie jak ważnym jest odpowiedni dobór sprzętu nie ważne czy decydujemy się zakup, czy wypożyczenie. Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dobrać długość nart? Otóż istnieje kilka czynników, które dobrze dobrane narty powinny spełniać.

Jak dobrać długość nart?

Najważniejsza jest ich długość, która jest zależna od płci. Mężczyźni powinni wybrać narty, które po postawieniu na twardym podłożu pionowo przed sobą będą mieściły się pomiędzy czołem a podbródkiem. Jeżeli chodzi o kobiety to narty przeznaczone dla płci pięknej ustawione w ten sam sposób powinny być stosunkowo mniejsze i mieścić się pomiędzy ich nosem a klatką piersiową.

Dodatkowo jeśli lubimy sporty wyczynowe to te odległości mogą ulec niewielkim zmianom. Dla przykładu narciarze preferujący szybką i slalomową jazdę powinni wybrać narty krótsze od wcześniej opisanych, by były bardziej zwrotne. Jeżeli jednak zależy nam na jeździe po długim łuku z dość dużym przyspieszeniem to powinniśmy zainteresować się nartami, których długość może się równać naszemu wzrostowi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here