Jak zmyć samoopalacz?

0
2234
Jak zmyć samoopalacz?

Plamy po samoopalaczu pojawiają się w wyniku nieprawidłowej jego aplikacji. Warto więc przed nałożeniem specyfiku wykonać dokładny peeling ciała, który wygładzi powierzchnię skóry. Niestety nie gwarantuje to jednak pełnego sukcesu, ponieważ nałożenia samoopalacza wymaga wprawy. Co zrobić, jeżeli na ciele pojawią się smugi? Jak zmyć samoopalacz aby nie uszkodzić skóry?

Jak zmyć samoopalacz?

Jak zmyć samoopalacz?Pierwszym rozwiązaniem jest zastosowanie peelingu gruboziarnistego. Najlepiej wykonać go jak najszybciej po nieudanej aplikacji samoopalacza.

Peeling powinien być jak najtwardszy, gruboziarnisty np. solny lub cukrowy. Niestety delikatna cera naczynkowa może nie zareagować zbyt dobrze na takie zabiegi. Czy istnieją inne sposoby na pozbycie się samoopalacza ze skóry? Możesz zastosować delikatniejszy peeling z kwasami AHA lub BHA, które mają zdolność do delikatnego złuszczania naskórka i tym samym redukowania przebarwień. Kolejnym sposobem jest zastosowanie cytryny. Możesz wykonać okład z jej plastrów lub nałożyć na skórę gazę nasączoną cytrynowym sokiem. Można także do cytryny dodać sodę oczyszczoną, ale często doprowadza to do wysuszenia i podrażnienia skóry. Jeśli wybierasz tę metodę, dodaj tylko niewielką ilość sody i sprawdź na fragmencie skóry, czy nie wywoła ona niepożądanych efektów.

Czy są jeszcze inne sposoby jak zmyć samoopalacz?

Kolejnym sposobem jest użycie wody utlenionej. Ma ona zdolność do wybielania plam i działanie rozjaśniające. Decydując się na użycie wody utlenionej nie przesadzaj z jej ilością, aby nie podrażniła skóry. Namocz wacik i delikatnie pocieraj nim ciemniejsze plamy na skórze. Ostatnim sposobem jest zastosowanie toniku zawierającego alkohol lub spirytusu salicylowego. Stosuj go podobnie jak wodę utlenioną, pocierając przebarwienia wacikiem. Niestety alkohol może spowodować wysuszenie skóry, dlatego metoda ta nie sprawdzi się w przypadku skóry suchej. Samoopalacz jest niewątpliwie jednym z najlepszych rozwiązań, pomagających nadać skórze brązowy odcień. Jego prawidłowa aplikacja pozwoli nam poczuć się lepiej i młodziej.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here