Jak zapewnić sobie komfortowy, bezpieczny sen?

0
1844
Jak zapewnić sobie komfortowy, bezpieczny sen

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Zapewnia niezbędny wypoczynek, pozwala mózgowi na uporządkowanie zdobytych w ciągu dnia informacji. Reguluje wytwarzanie hormonów i ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Co jeśli staje się mało efektywny? Pojawia się bezsenność, koszmary senne, częste wybudzenia?

Przyczyny i konsekwencje bezsenności

Zaburzenia snu to problem, który dotyczy coraz większej grupy osób. Jako ich główną przyczynę wymienia się szybkie tempo życia. Przewlekły stres, przemęczenie, skumulowane napięcie, na które najlepszym lekarstwem jest sen, paradoksalnie mogą objawiać się trudnościami z zasypianiem czy częstymi wybudzeniami.Takiego stanu rzeczy nie należy bagatelizować. Deficyty snu mają bowiem bardzo poważne konsekwencje. Mogą prowadzić do depresji czy nerwicy, z którymi walczyć trzeba będzie latami. Powodują także zaburzenia w funkcjonowaniu układu krwionośnego czy w wydzielaniu hormonów. Zwiększają ryzyko miażdżycy, udaru czy zawału.

Poduszki antystres dla walczących z bezsennością

Jak skutecznie zwalczyć problemy z zasypianiem? Najlepiej sprawdzi się kompleksowe działanie i zmiana codziennych nawyków. Warto wprowadzić do codziennego planu dnia chwilę na aktywność fizyczną, która zmniejsza napięcie, a także na dowolną formę relaksu: spacer, kąpiel, lekturę. Przez snem warto także dobrze wywietrzyć sypialnię, zająć myśli czymś przyjemnym, powstrzymać się od oglądania telewizji czy przeglądania mediów społecznościowych. Ogromny wpływ na komfort snu obok materaca ma także poduszka – często niedoceniana, wybierana na szybko czy kupowana w pierwszym lepszym supermarkecie. Jeśli jest twarda, wbija się w ciało, powoduje jego nienaturalne układanie, może wręcz być przyczyną bezsenności. Doskonała alternatywą dla tych klasycznych będzie poduszka antystres – miękka, dopasowująca się do ruchów ciała, antyalergiczna. Potwierdzono jej pozytywny wpływ na walkę z bezsennością i jakość nocnego wypoczynku.

Jak wybrać i gdzie kupić poduszkę antystresową?

Oferta sklepów z pościelą stale się powiększa. Coraz więcej sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, ma w swojej ofercie obok poduszek klasycznych, poduszki specjalistyczne, między innymi o właściwościach redukujących stres. Poduszki antystres występują w kilku wersjach – rozmiar oraz kształt trzeba dopasować do swojej postury oraz najczęściej przyjmowanej podczas snu pozycji. Tej warto poszukać w salonie firmowym oferującym produkty renomowanych producentów oraz poradę specjalisty w zakresie doboru poduszki.

Poduszki antystres dostępne są w ofercie vegehome.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here