Jak wyłączyć roaming w Play

0
1750
Jak wyłączyć roaming w Play

Często przeglądając fora stron użytkowników sieci Play pojawia się pytanie „jak wyłączyć roaming w play?” Właściwie czym jest ten roaming?

Czym jest roaming?

Jak wyłączyć roaming w PlayTo mechanizm znajdujący zastosowanie w bezprzewodowych sieciach telekomunikacyjnych. Dzięki niemu można korzystać z usług innych sieci, a także punktów dostępowych. W momencie gdy jesteśmy poza zasięgiem naszej sieci lub dostawcy internetu, z którym mamy podpisaną umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
Najprościej to: możliwość korzystania z anten, punktów dostępowych innych operatorów gdy jesteśmy poza zasięgiem anten naszego operatora. Czyli jeśli wyjedziemy z zasięgu sieci macierzystej w naszym wypadku Play to będziemy mogli korzystać nadal z internetu i innych usług.

Zatem kiedy warto jest go wyłączyć?

Kiedy jesteśmy w zasięgu Play choć mimo to łączy nam się z silniejszą antena innego operatora, gdyż wiadomo każdy operator najbardziej dba o swoich użytkowników i to oni priorytetowo dostają usługi.

Jak wyłączyć roaming w Play?

Są na to co najmniej dwie możliwości, możemy zrobić to z poziomu ustawień naszego telefonu wyłączając opcje roaming krajowy. Najczęściej w urządzeniach z Androidem ustawienia >połączenia >ustawienia internetu>wyłącz roaming krajowy
IOS ustawienia>sieć komórkowa>Opcje danych komórkowych > wyłącz roaming danych.Bądź bezpośrednio u usługodawcy w aplikacji Play24 wchodząc w usługi wybierając roaming.

Bądź dzwoniąc na infolinie sieci Play wybierając tę drogę musimy liczyć się z opłatami za infolinie. W trakcie rozmowy informujemy po co dzwonimy i po weryfikacji naszych uprawnień do konta zostanie to zmienione. Po rozmowie z dyspozytorem usługa zostanie wyłączona w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Jednak w większości przypadków jest to operacja natychmiastowa czasem wymagająca ponownego uruchomienia urządzenia.
Warto pamiętać również, że jeżeli chcemy korzystać z internetu, rozmów, SMS, poza granicami naszego kraju będziemy potrzebować uruchomić roaming. Spokojnie od pewnego czasu ta usługa nawet poza granicami naszego kraju jest darmowa, jednak dotyczy to jedynie krajów należących Unii Europejskiej.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here