Edukacyjne gry planszowe – czy wykazują pozytywny wpływ na dzieci?

0
2473
Edukacyjne gry

Gry planszowe to rozrywka dla każdego. Obecnie w ofertach sklepów możemy znaleźć wiele gier, które są dostosowane do wieku gracza. Gry planszowe sprawdzają się podczas przeróżnych okazji, a do tego są świetną rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jednak w przypadku dzieci gra w gry planszowe, spełnia dodatkową funkcję – edukacyjną. W końcu nauka przez zabawę jest najlepsza! Edukacyjne gry planszowe pozytywnie wpływają na kształtowanie i poszerzanie różnych umiejętności u dzieci. Które gry warto wybrać?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/edukacyjne-gry-planszowe/

Carcassonne

Carcassonne to bestseller wśród gier planszowych dla dzieci, ale nie tylko. Ta gra umożliwia również świetną zabawę dorosłym. Na czym polega? W trakcie gry głównym zadaniem gracza jest zbudowanie i kolekcjonowanie punktów. Podczas gry gracze budują swój wyjątkowy świat, składający się z miast, dróg, kościołów, pól i wielu innych obiektów. Aby zdobyć dany obiekt, należy zająć go pionkiem, który został nam przypisany, na początku gry. Zwycięzcą jest ta osoba, która posiada największą ilość punktów, a wszystkie kafelki zostały wyłożone.

Uno

Uno to równie popularna gra, która przypomina grę w karty Makao. Każdy na pewno ją zna. Uno polega na dopasowywaniu kart w taki sposób, by pasowały do odpowiedniego numeru, koloru lub symbolu. Zwycięzcą jest osoba, która była najszybsza i pozbyła się wszystkich kart. Gra jest w szczególności polecana dzieciom, ponieważ świetnie ćwiczy spostrzegawczość, logiczne myślenie i refleks.

Pędzące żółwie

Pędzące żółwie to gra planszowa dla dzieci, która znajduję się w ścisłej czołówce tego typu gier. Obecnie na rynku jest jej kilka wariantów. Jeżeli nasze dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z grami planszowymi, jest to idealna propozycja dla niego. Zasady gry są bardzo proste, każdy gracz otrzymuje swojego żółwia, który ma konkretny kolor. Następnie musi nim dotrzeć do mety jako pierwszy. Umożliwiają mu to karty, które informują o możliwości ruchu. Karty, które posiadamy pozwalają na ruch wszystkim żółwią, nie tylko naszemu. Cała zabawa polega na tym, że nie można zdradzić, którym żółwiem się jest. Jeżeli nie dotrzymamy tajemnicy, inni gracze będą mogli nas blokować. I wtedy przegramy.

Zobacz też: http://www.ubiesa.pl/jak-zbudowac-klimat-w-grze-planszowej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here