Woreczki i torby DIY – ekologiczny sposób na zakupy

0
1956
torba

Nieważne czy żyjemy w zgodzie z ekologią, czy też chcemy zaoszczędzić jakąś sumkę pieniędzy, własnoręcznie zrobione woreczki czy też torby na zakupy są na to świetnym sposobem. Z jednej strony jest to drobiazg natomiast z drugiej może być to coś wspaniałego dla nas, ale również dla naszej planety. W sklepach takie materiałowe torby, zazwyczaj z jakimiś napisami, czy grafikami kosztują od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Po co za tem przepłacać?  Jeśli możecie to zróbcie je sami?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/worki-torby-diy/

Materiałowe torby na zakupy DIY

Do przygotowania takich toreb będzie wam potrzebny będzie materiał, oraz igła i nitka lub klej na gorąco. Jako materiał możecie wykorzystać np. starą koszulkę, sukienkę czy bluzę.

Do wycięcie pomoże nam zeszyt A4 , możemy również zamiast niego użyć laptopa i odrysować jego kształt na kartce papieru lub na gazecie. Kolejnym krokiem będzie dodanie do powstałego obrysu kilku centymentów. Obrys przenosimy na materiał i wycinamy. Robimy tak dwa razy. Następnie całość zszywamy lub sklejamy ze sobą. Ucha do torby dodajemy sami. Do tego mogą posłużyć nam materiał lub sznurek.

Woreczki na owoce i warzywa DIY

Kiedy kupujemy warzywa czy owoce, nie musimy pakować ich do jednorazowych reklamówek, które następnie w domu wyrzucamy od razu do kosza na śmieci.

Do przygotowania takiego woreczka wystarczy nam firanka, igła oraz nitka lub jeśli ktoś ma taką możliwość, maszyna do szycia. Z kawałka firanki wycinamy dwa zaokrąglone prostokąty, następnie zszywamy je ze sobą pozostawiając jeden bok niezszyty. Przekręcamy na drugą stronę i woreczek gotowy.

Ekologiczne zakupy

Aby być jeszcze bardziej ekologicznym, pamiętajcie o tym, żeby nie kupować bardo dużej ilości jedzenia na zapas. To pozwoli wam uniknąć marnowania i wyrzucania jedzenia, które przeterminuje się przez stanie długi czas. Lepiej jest kupować mniej, ale z pewnością, że wszystko będzie zjedzone, niż kupować jedzenie na zapas, które wyląduje tylko niepotrzebnie w koszu na śmieci.

Zobacz też: http://www.rezydencjastaromiejska.pl/srodki-czystosci-domowej-roboty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here