Drzwi przesuwne bezramowe

0
2395
Drzwi przesuwne bezramowe

Przesuwne drzwi świetnie wyglądają w pomieszczeniach o niewielkiej przestrzeni, są zazwyczaj wykorzystywane w szafach i garderobach. Ich system jest oparty na szynach, w które wchodzą skrzydła. Na rynku jest dostępna szeroka oferta modeli, wykonanych z różnego rodzaju materiału.

Rodzaje

Obecnie w branży meblarskiej panuje trend na drzwi, o jak najmniej widocznym profilu. To znaczy, że drzwi przesuwne bezramowe są zdecydowanym hitem, bardzo dobrze sprawdzającym się zarówno w domach, jak i biurach. Są także wersje z bardzo delikatną, cienką ramą, która jest prawie niezauważalna. Wybór zależy od preferencji. W wielu przypadkach są to systemy z mechanizmem otwierającym, przy pomocy naciśnięcia. Są one funkcjonalne, eleganckie i idealnie dopełniają nowoczesne wnętrza.

Są oczywiście także tradycyjne modele z obramowaniem, które sprawdzają się zwłaszcza w klasycznych aranżacjach. Są typowym systemem, który możemy bezproblemowo zamontować, w przejściu, czy szafie. Sprawdzają się równie dobrze, ale są wykonane w zupełnie innym stylu. Wybór zależy tak naprawdę od kwestii estetycznych.

Materiał

Drugim elementem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze jest materiał, z którego zostały wykonane drzwi. Popularnym modelem są drzwi wykonywane ze szkła, ze względu na niepowtarzalny design. Są w stu procentach bezpieczne, ze względu na szkło hartowane, którego używa się do ich produkcji. Możliwe jest indywidualne dopasowanie ze względu na wymiar. Jeśli potrzebujemy czegoś nieco bardziej prywatnego, ale urzekło was to rozwiązanie, dobrą opcją będzie matowa wersja. Również wykonana ze szkła, ale znacznie bardziej dyskretna.

Bardzo dobrze wyglądają w tej wersji drzwi przesuwne bezramowe. Pomieszczenie automatycznie staje się większe, a drzwi dodają mu charakteru. Największą zaletą jest możliwość zastosowania dużych powierzchni płyt, bez konieczności podziału i aluminiowych ramek.

Cena

Jeśli mowa o najzwyklejszym modelu, z obramowaniem, najkorzystniejsze cenowo modele zaczynają się w granicach 300 zł. Jeśli chodzi o modele drzwi przesuwnych bezramowych cena wzrasta, w zależności od wymiarów i materiału, z którego zostały wyprodukowane. Oprócz szklanych są także te wykonane w płyty wiórowej i stali, które pod względem ceny, wypadają nieco lepiej.

Oprócz tego należy pamiętać o doliczeniu kosztów transportu i montażu, biorąc pod uwagę fakt, że każda firma inaczej wycenia swoją działalność, dlatego warto zaczerpnąć indywidualnych informacji.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here