Ładne i funkcjonalne koce do Twojego domu

0
1969
Ładne i funkcjonalne koce do Twojego domu

Koc to rzecz, którą można znaleźć w praktycznie każdym domu. Koce przydają się w niezliczonych sytuacjach, służą do okrywania się w chłodne dni i noce, można za ich pomocą zaścielić łóżko lub kanapę, dekorując salon. W sklepach znajdują się koce różnych gatunków. Na które z nich warto zwrócić uwagę i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Koce polarowe

Koce polarowe to tak naprawdę najbardziej ekonomiczny wybór jeżeli chodzi o ten asortyment. Chociaż są wykonane ze sztucznych tkanin, w dotyku są niezwykle przyjemne i komfortowe. Chyba każdy lubi tkaninę jaką jest polar. Daje ona uczucie ciepła, przytulność, prawdziwej rozkoszy, a to wszystko za naprawdę bardzo rozsądną cenę.
Koce polarowe nie wymagają jakiegoś szczególnego traktowania podczas prania i pielęgnacji. Można je po prostu zwyczajnie prać w pralce ustawiając program do tkanin syntetycznych. Dlatego właśnie są tak chętnie zabierane na przykład na dwór – nawet jeżeli się wybrudzą, można je szybko uprać i wysuszyć. Praktycznie po godzinie czy dwóch na sznurku już są ponownie gotowe do użytku.

Koce wełniane

Koce wełniane to asortyment z wyższej półki. Wełna jest bardzo szlachetną tkaniną, w ostatnich latach docenianą przez konsumentów, dlatego też między innymi wełniane koce mocno zdrożały i obecnie są towarem dosyć luksusowym. Jeżeli pragnie się kupić bardziej dostępną cenowo opcję, dobrze wybrać koc z tkaniny będącej mieszaniną wełny oraz bawełny.
Pielęgnacja i pranie koca wełnianego to już trochę wyższa szkoła jazdy. Takie koce zawsze należy prać w delikatnych programach dedykowanych do wełny, bo mogą się bardzo mocno skurczyć i zniszczyć. Dobrze jest koce wełniane od czasu do czasu przewietrzyć, szczególnie jeżeli nie mają jakichś większych zabrudzeń.

Koce kaszmirowe

Najbardziej luksusowa opcje jeżeli chodzi o koce to koce wykonane z kaszmiru. Kaszmir jest bardzo drogą tkaniną, a koce z niego wykonane potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. To zatem produkt zdecydowanie dla najbogatszych.
Co charakteryzuje kaszmir, że jest taki drogi? Jest niezwykle delikatny w dotyku, zapewnia bardzo dużo ciepła, jest bardzo wytrzymały i praktycznie w ogóle się nie mechaci. Dlatego właśnie rzeczy przygotowane z kaszmiru nawet po wielu latach wciąż wyglądają świetnie.

Koce polarowe znajdziesz w ofercie Spokko.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here