Co warto wiedzieć o skokach spadochronowych?

0
2166
Co warto wiedzieć o skokach spadochronowych?

Skoki spadochronowe nad morzem cieszą się ogromną popularnością. Jest to świetna propozycja dla wszystkich, którzy pragną przeżyć coś nowego. Taka rozrywka z pewnością będzie źródłem frajdy i adrenaliny. Podczas skoku można poczuć się niczym ptak, który szybuje po niebie. To wspaniałe uczucie, którego nie można niczym zastąpić.

Przeciwwskazania do skoku ze spadochronem

Skok spadochronowy nad morzem jest dedykowany przede wszystkim osobom zdrowym. Podstawowym przeciwwskazaniem jest nadciśnienie tętnicze, choroby serca, niewydolność układu oddechowego. Duże znaczenie ma również waga – w większości przypadków istnieje ograniczenie, które wynosi 110 kg. Oczywiście wszystko zależy od danego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w tego typu usługach.

Jeśli chodzi o wzrost, to z tej formy rozrywki mogą korzystać osoby powyżej 130 cm wzrostu. Wiek to kwestia bardzo indywidualna. Skok spadochronowy nad morzem może wykonać nawet kilkuletnie dziecko. Najczęściej dolna granica wieku wynosi 7 lat. Oczywiście osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica lub prawnego opiekuna.

Kwestie bezpieczeństwa

Skok spadochronowy nad morzem nie jest niebezpieczny. Odbywa się on w towarzystwie wyspecjalizowanego instruktora, który posiada niezbędne normy i certyfikaty. Oczywiście wykorzystuje się jedynie sprzęty i akcesoria, które spełniają rygorystyczne standardy. Dzięki temu taka zabawa nie niesie za sobą niemal żadnego ryzyka.

Przedsiębiorstwa organizujące skoki ze spadochronem kładą duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Warto również podkreślić, że wykorzystywane elementy przechodzą przez regularny przeglądy, które mają na celu potwierdzenie ich doskonałego stanu.

Warunki atmosferyczne

Pogoda ma duży wpływ podczas skoku ze spadochronem. Niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą sprawić, że konieczne będzie przełożenie usługi na inny termin. Dotyczy to w szczególności silnego wiatru, czy też opadów. Taka pogoda mogłaby negatywnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa.

Skok podczas deszczu mógłby być nieprzyjemny. Najlepiej, jeśli dzień jest słoneczny, a niebo bezchmurne. Zwykle istnieje możliwość skoku we własnych ubraniach, jednak muszą być one wygodne. Warto pamiętać o dopasowanych butach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here