Wszystko, co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów

0
2691
Wszystko, co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów

Problem łysienia dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Wyżej wspomniany jest dla wielu z nich powodem do wstydu, przez co wycofują się z życia towarzyskiego, mają zaniżoną samoocenę i przestają siebie akceptować. Jak się jednak okazuje, istnieje sposób na to, aby raz na zawsze pożegnać się z wyżej wspomnianym, a jest nim przeszczep włosów śląsk.

Jakie są powody łysienia?

Do łysienia może dojść na kilka sposobów. Może to być stres, nieprawidłowa dieta, niewłaściwa pielęgnacja czy przebyta choroba. W przypadku mężczyzn odpowiedzialny za proces łysienia jest hormon zwany testosteronem. U kobiet także może dojść do łysienia w wykonu zaburzeń hormonalnych, jednak dochodzi do tego zdecydowanie rzadziej.

Na czym polega transplantacja włosów Katowice?

Przeszczep włosów śląsk, zwany również transplantacją polega na wszczepianiu mieszków włosowych w miejsca, w których nie wyrastają włosy. Tego typu zabieg powinien być przeprowadzany w odpowiednim miejscu, takim jak klinika przeszczepu włosów i wykonywany przez lekarza. Transplantacja włosów Katowice odbywa się przy miejscowym znieczuleniu. Jest to stosunkowo mało inwazyjny zabieg, w związku z czym już po kilku dniach można wrócić do pracy oraz innych wykonywanych przez siebie obowiązków.

Jak wybrać odpowiednią klinikę przeszczepu włosów?

Na rynku dostępne są rozmaite gabinety, w których przeprowadzane są przeszczepy włosów. Warto jednak pamiętać o tym, aby klinika przeszczepu włosów została przez nas dokładnie zweryfikowana, zanim podejmiemy decyzję, że to właśnie w niej chcemy poddać się transplantacji włosów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kadrę przez nią zatrudnianą, czas od jakiego działa na rynku, a także czy jej usługi są polecane przez innych pacjentów.

O czym należy pamiętać po przeszczepie włosów?

W związku z tym, że przez kilka dni po wykonaniu zabiegu utrzymuje się na skórze głowy obrzęk i zasinienia, koniecznym jest stosowanie maści z antybiotykiem, które przepisze lekarz. Ponadto należy unikać poddawania skóry głowy zbyt intensywnemu kontaktowi ze słońcem. W tym czasie warto także zrezygnować z wizyt w saunie czy na basenie. Gdyby występowały niepokojące objawy po zabiegu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i podjąć odpowiednie działania w celu zapobiegnięcia ewentualnym komplikacjom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here