Czy warto stosować peruwiańskie zioła?

0
1759
Czy warto stosować peruwiańskie zioła

Temat stosowania środków leczniczych naturalnego pochodzenia często poruszany jest na różnego rodzaju stronach internetowych, w poradniach, czy też po prostu w prywatnych rozmowach pacjentów. Nie da się ukryć, że takie środki coraz częściej wybierane są nawet w przypadku tych najbardziej poważnych chorób. Przykładowo często stosowane są zioła peruwiański, takie jak np. koci pazur, podczas leczenia nowotworów. Czy faktycznie warto je stosować i na co mogą być pomocne?

Lecznicze zioła peruwiańskie

Dlaczego jednak środki takie jak koci pazur, nazywane są ziołami peruwiańskimi? Jak łatwo się domyślić, chodzi oczywiście o miejsce ich pochodzenia, którym jest rzecz jasna teren ameryki południowej, a konkretnie rosnące tam lasy deszczowe.Koci pazur, czy też inaczej mówiąc vilcacora to niezwykła roślina, która od dawna użytkowana jest przez tamtejszą ludność do leczenia najróżniejszych dolegliwości. Oczywiście jak większość takich środków posiada ona silne właściwości przeciwzapalne i wzmacniające organizm, lecz ostatnimi czasy cywilizacja zachodnia odkryła ciekawe zależności, czyli wpływ przyjmowania tego zioła na postępujące leczenie raka. Tak to prawda, okazało się, że zioło peruwiańskie, które rośnie w samym środku lasu deszczowego, może mieć pozytywny wpływ na leczenie tak śmiercionośnej choroby.

Czy to prawda?

Jak się jednak można był spodziewać, szybko znaleźli się ludzie wątpiący w takie leczenie i nieprzyjmujący do wiadomości faktu, że może ono współistnieć z również wykorzystywanym do tej pory tradycyjnym leczeniem farmakologicznym. Wątpliwości w pewnym momencie narosły do tego stopnia, że rozwiane musiały zostać one przez WHO, która wpisała zioła peruwiańskie na listę leków wspomagających i mogących być używanymi razem z tradycyjnym leczeniem onkologicznym. Warto tu jednak zauważyć, że peruwiańskie zioła mogą współistnieć z tradycyjnym leczeniem, a nie go zastępować.

Zioła lecznicze sklep — czyli gdzie je kupować?

Powstaje zatem pytanie, gdzie kupić takie peruwiańskie zioła? Czy znajda się one w tradycyjnym sklepie z ziołami leczniczymi? Jak najbardziej tak, ponieważ tego typu zioła cieszą się olbrzymią popularnością, co powoduje, że dostępne są nie tylko w zwykłych aptekach, lecz również w sklepach z ziołami, a nawet często w zwykłych sklepach osiedlowych, które mogą takowe środki sprzedawać. Dane miejsce nie musi wcale mieć szyldu zioła lecznicze sklep, aby takie środki sprzedawać, co jest oczywiście z korzyścią dla osób je kupujących i zażywających.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here