Modelowanie sylwetki “na zimno” – poznaj rewolucyjny zabieg Coolsculpting

0
1887
zabieg Coolsculpting

Szukasz skutecznego zabiegu modelującego sylwetkę, który wzmocni efekty odchudzania i przygotuje Twoje ciało do lata? Teraz jest dobry moment, żeby o tym pomyśleć! Wiele zabiegów wyszczuplających, które określane są mianem nieinwazyjnych, przynosi mało satysfakcjonujące efekty, nierzadko potrzebne jest ich kilkukrotne powtórzenie, aby rezultaty były widoczne. Z zabiegiem Coolsculpting jest zupełnie inaczej – najczęściej wystarczy jeden zabieg, by po około 3 miesiącach cieszyć się wyraźnie wyrzeźbionym ciałem. Jak wygląda zabieg i czy jest bezpieczny? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Coolsculpting, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej

Coolsculpting to nowoczesny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki. Jego działanie opiera się na wywoływaniu zjawiska kriolipolizy. Bardzo niska temperatura (-11°C) niszczy komórki tłuszczowe w wybranych miejscach ciała, bez nacięć i ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek. Powoduje stopniowe usuwanie uszkodzonej tkanki tłuszczowej z organizmu, a w efekcie wyrzeźbienie ciała.

Efektywny zabieg kriolipolizy można wykonać, m.in. w krakowskim Centrum DER-MED, gdzie urządzenie Coolsculpting zostało wyposażone w nowy, jeszcze skuteczniejszy aplikator Cool Advantage. Unowocześniony kształt aplikatora wpłynął istotnie na przebieg zabiegu:

  • skrócił czas procedury do 35 minut – oznacza to, że teraz zabieg można wykonać o 42% szybciej,
  • poprawił komfort pacjenta – zmniejszył dolegliwości bólowe o 45%,
  • zwiększył obszar zabiegu – mrozi całą swoją powierzchnią,
  • zwiększył efektywność zabiegu – dzięki konturowanemu zagłębieniu można przyłożyć go bliżej tkanki docelowej.

Jak właściwie wygląda Coolsculpting – zabieg usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą zimna? Aplikator próżniowy zasysa fałd skóry do zagłębienia i delikatnie przytrzymuje go dwoma panelami chłodzącymi. Urządzenie charakteryzuje się wybiórczym działaniem – zamraża tkankę tłuszczową, ale oszczędza skórę, nerwy i mięśnie. Pod wpływem działania kriolipolizy następuje kontrolowana śmierć chłodzonych komórek tłuszczowych oraz stopniowa ich eliminacja, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Czy Coolsculpting jest bezpieczny?

Kriolipoliza to procedura całkowicie nieinwazyjna. Nie trzeba się obawiać odmrożeń czy jakichkolwiek podrażnień skóry. Urządzenie Coolsculpting posiada certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków), co jest najlepszym potwierdzeniem jego bezpieczeństwa i skuteczności. Zabieg jest bezbolesny i nie niesie ze sobą konieczności rekonwalescencji. 

Efekty działania kriolipolizy

Charakterystyczne dla zabiegu Coolsculpting jest to, że zaczyna działać po około 3 dniach od jego wykonania. W tym czasie rozpoczyna się proces apoptozy, czyli obumierania, komórek tłuszczowych. Po około dwóch tygodniach martwe komórki tłuszczowe dostają się do krwi i limfy, a następnie organizm przetwarza je podobnie jak tłuszcze spożywane z jedzeniem i usuwa z organizmu na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. Ostateczne efekty można zaobserwować po około 90 dniach, kiedy w organizmie wyraźnie spada ogólna liczebność komórek tłuszczowych.

Największe zalety kriolipolizy Coolsculpting:

  • trwale usuwa komórki tłuszczowe w miejscu poddanym zabiegowi,
  • w większości wypadków wystarcza jeden zabieg na daną okolicę ciała, aby osiągnąć widoczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Więcej na temat zabiegu Coolsculpting przeczytasz na stronie Centrum DER-MED w Krakowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here