Manicure hybrydowy – na czym polega jego fenomen?

0
6504
Manicure hybrydowy - na czym polega jego fenomen?

Od kilku lat manicure hybrydowy jest jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety sposobem ozdabiania paznokci – zarówno w salonach, jak i domach prywatnych. Na czym polega jego fenomen? Dlaczego kobiety tak bardzo zakochały się w tej metodzie?

Kilka słów o hybrydach

Manicure hybrydowy przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i określany jest mianem połączenia lakieru do paznokci z żelem do manicure. Co więcej – jest także alternatywą dla bardziej radykalnych metod manicure czyli akryli i żeli. W przeciwieństwie do dwóch ostatnich, lakiery hybrydowe nie służą do przedłużania paznokci, choć istnieją sposoby na wydłużenie płytki za pomocą bazy budującej utwardzonej pod lampą UV/LED.

Hybrydy służą jednak przede wszystkim do trwałego ozdabiania paznokci poprzez nałożenie bazy i specjalnego lakieru oraz utwardzenie wszystkich warstw pod specjalną lampą. „Trwały” jest tu słowem kluczem – to właśnie za długotrwały efekt kobiety pokochały ten manicure. Może się on utrzymywać na paznokciach nawet do trzech tygodni.

Trwałość i naturalność

Problemem tipsów żelowych bądź akrylowych, które pamiętamy sprzed lat, była ich nienaturalność. Paznokcie wyglądały nieatrakcyjnie i sztucznie. Całe szczęście zarówno technologia jak i umiejętności kosmetyczek poszły znacząco do przodu, choć nadal zrobienie pięknego żelowego paznokcia jest wielką sztuką. Manicure hybrydowy, w przeciwieństwie do efektu sztucznych paznokci, pozostawia nas z naturalną płytką, która zostaje odpowiednio utwardzona, by lakier trzymał się na paznokciu przez kilka tygodni. Pozwala to na wyeksponowanie piękna dłoni bez znaczącej ingerencji w kształt paznokcia – zostajemy jedynie z pilniczkiem, polerką lub, jak wspomnieliśmy wcześniej, bazą budującą, która umożliwia lekkie przedłużenie.

Drugą kwestią jest przywołana już trwałość zabiegu. Nie ryzykujemy, że lakier – tak samo jak tradycyjny – zacznie się odbarwiać pod wpływem czasu czy odpryskiwać. Utwardzona baza, nasycony kolor oraz hard top umożliwiają osiągnięcie długotrwałego efektu, który wygląda świeżo jeszcze przez kolejne tygodnie.

Kolorowa rewolucja

Tym, czego większość kobiet nie cierpi podczas malowania paznokci, jest ich suszenie. W przypadku hybrydy możemy o tym zapomnieć – paznokieć jest od razu suchy, a my nie musimy czekać i martwić się, że za chwilę trzeba będzie powtórzyć cały proces. Poza tym lakiery hybrydowe charakteryzują się bardzo mocną pigmentacją, co zapewnia im żywy kolor przez długi czas. Ze względu na to, iż jest to cały czas niezwykle popularny sposób ozdabiania paznokci, na rynku możemy znaleźć wiele kolorów, które nie występują wśród lakierów tradycyjnych.

Pełne bezpieczeństwo

Manicure hybrydowy jest nieinwazyjny i bezpieczny. Nie ingeruje bezpośrednio w płytkę paznokcia, a także zapobiega jego degradacji. Dzięki utwardzeniu bazy, lakieru i topu, paznokieć jest mocny i znacznie mniej podatny na jakiekolwiek uszkodzenia. Dlatego hybrydy są polecane także kobietom o słabych, pękających i rozdwajających się płytkach, które mogą mieć problem z zapuszczaniem paznokci.

Cena i dostępność

Manicure hybrydowy stał się tak popularny nie tylko dzięki doskonałym efektom, ale także szerokiej dostępności i stosunkowo niskim cenom zabiegu. Dodatkowo, jest to metoda praktykowana w domach prywatnych, dzięki prostej możliwości zakupienia zarówno lakierów jak i lamp UV/LED. Nic zatem dziwnego, że manicure hybrydowy stał się międzynarodowym fenomenem. Trudno nie uwielbiać tej metody zdobienia paznokci.

Firma LakieryHybrydowe.pl oferuje jako jedna z nielicznych produkty, które posiadają formułę 3 free. Lakiery te nie zawierają substancji chemicznych szkodliwych dla zdrowia. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here