Liposukcja laserowa – zalecenia medyczne

0
1607
Liposukcja laserowa - zalecenia medyczne

Choć w przypadku zabiegów takich jak liposukcja laserowa opinie są w zdecydowanej większości pozytywne, to jednak każdy taki proces wymaga przestrzegania określonych zasad. Dzięki nim lipoliza laserowa będzie w pełni bezpieczna i nie wywoła żadnych skutków ubocznych.

Po pierwsze – czystość

Zabieg liposukcji laserowej jest co do zasady zabiegiem chirurgicznym, a to oznacza konieczność spełnienia podstawowych wymogów higienicznych.

Zaleca się, by w dniu wykonania zabiegu umyć całe ciało a następnie czynność tą powtórzyć w miejscu planowanego nakłucia. Lipoliza laserowa wiąże się z koniecznością wykonania stosownego nacięcia. Jeśli w tym miejscu skóra nie zostanie dokładnie oczyszczona, może dojść do wielu powikłań w tym – do miejscowego zakażenia skóry. Miejsce nakłucia powinno być również dodatkowo oczyszczone przez osobę je wykonującą, i to najlepiej odpowiednimi środami odkażającymi.

Po drugie – dieta

Zalecenia medyczne dotyczące liposukcji laserowej nie ograniczają się wyłącznie do odpowiedniego oczyszczania skóry. Niektóre z zaleceń obejmują okres nawet miesiąca po wykonaniu zabiegu.

Pierwszym zaleceniem powinna być odpowiednio przygotowana dieta. Najlepiej, jeśli będzie ona dostosowana przez dietetyka, gdyż z jednej strony nie może ona dostarczać nadmiernej ilości tłuszczu, a z drugiej – musi umożliwić szybką regenerację organizmu. Tuż po zabiegu warto nosić specjalne ubranie uciskowe, które ułatwi krążenie krwi i limfy w obrębie samego nacięcia. Należy też pamiętać o tym, by proces punktowego usuwania nadmiaru tłuszczu wesprzeć np. dodatkowymi masażami, na które można się zdecydować już po tygodniu od zakończenia zabiegu.

Styl życia

Liposukcja laserowa jest zabiegiem skutecznym, ale wymaga zmiany pewnych przyzwyczajeń żywieniowych i zdrowotnych.

W przeciwnym razie nowe komórki tłuszczowe zajmą miejsce tych usuniętych, co oczywiście doprowadzi do powrotu „starego” wyglądu skóry. Należy też pamiętać o tym, że w przypadku zabiegów takich jak liposukcja laserowa opinie są uzależnione przede wszystkim od tego, czy udało się utrzymać długotrwały efekt estetyczny.

Reasumując, lipoliza laserowa jest procesem bezpiecznym, aczkolwiek wiąże się z koniecznością zastosowania określonych procedur bezpieczeństwa. Ich zrozumienie i późniejsza realizacja są niezbędne, by uniknąć nieprzyjemnych działań niepożądanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here