Jakie czyściwo do warsztatu samochodowego?

0
2249
Jakie czyściwo do warsztatu samochodowego?

Utrzymanie należytej czynności w miejscu pracy to podstawa. Istotne jest to, aby stosować do tego profesjonalne produkty, które pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. W warsztatach samochodowych zabrudzenia są szczególnie ciężkie do usunięcia. Wybór czyściwa do polerowania nie jest więc tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Należy zwrócić uwagę na najmniejsze detale.

Czyściwa papierowe

Na rynku znajdziemy szeroki wybór papierowych czyściw do polerowania. Mogłoby się wydawać, że kompletnie nie sprawdzą się one w warsztacie samochodowym. Jest w tym dużo prawdy – takie środki czystości nie poradzą sobie z poważnymi zabrudzeniami, które są wynikiem oddziaływania agresywnych środków chemicznych, olejów, lakierów, smarów, farb itd.

Czyściwo do polerowania papierowe jest tanie, więc warto posiadać go pod ręką. Sprawdzi się zawsze wtedy, gdy zabrudzenie nie jest zbyt rozległe. Za jego pomocą pozbędziemy się rozlanego płynu, kurzu, a nawet niewielkich plam oleju. Wyższej jakości czyściwa warto zostawić do oczyszczania o wiele bardziej zanieczyszczonych powierzchni.

Czyściwa z włókniny

Czyściwo do polerowania z włókniny będzie prawdziwym strzałem do warsztatu samochodowego. Jest ono dość grube, a zarazem chłonne, dzięki czemu poradzi sobie nawet z najcięższym typem zabrudzeń. Nie musimy obawiać się, że materiał rozpadnie nam się w dłoniach. Przekłada się to na wyższy komfort oraz swobodę eksploatacji.

Włóknina występuje w różnych wariantach, więc warto zwrócić na to uwagę. Droższe czyściwa produkowane są zwykle z lepszych pod względem jakości tworzyw. To właśnie dlatego są one wytrzymałe, a także odporne na specyficzne warunki użytkowania.

Czyściwa do polerowania delikatnych powierzchni

W warsztatach samochodowych często zachodzi konieczność polerowania bardzo delikatnych powierzchni, które można relatywnie łatwo uszkodzić. Niezwykle istotne jest to, aby wybrać czyściwo wykonane z miękkich tworzyw, które nie spowodują rys, czy też uszkodzeń mechanicznych.

Najlepszym wyborem są czyściwa o strukturze pokrytej mikroskopijnymi dziurami. Nie pozostawiają one smug, ani nieestetycznych zacieków. Nie trzeba więc obawiać się o bezpieczeństwo polerowanej powierzchni.

Czyściwa do polerowania dostępne są w ofercie e-higiena24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here