Jak zrobić karmnik?

0
1996
Jak zrobić karmnik?

Nie musisz mieć domu z ogrodem, aby pomóc ptakom przetrwać zimę. Wystarczy nawet balkon. Bo i na balkonie można zamocować karmnik, dzięki któremu nasi skrzydlaci przyjaciele też będą mieli coś ze Świąt. Taka „ptasia stołówka” to nie tylko forma pomocy, ale i uciecha dla oka, gdy już zlecą się wszystkie po smaczne pożywienie. Jak zrobić karmnik dla ptaków? Zapraszam do dalszej lektury.

Jak zrobić karmnik?

Pierwszy krok naszej konstrukcji to przymocowanie kantówek do podłogi. Na początek – za pomocą kantówki o długości dwudziestu jeden centymetrów – skręć ze sobą wkrętami dwie zacięte kantówki o długości osiemnastu centymetrów. Jeśli powtórz tę czynność jeszcze raz, otrzymasz konstrukcję pod daszek – musisz przymocować ją do podłogi. Ponadto powinieneś wykonać wiertarką jeden otwór w każdym narożniku podłogi. Następnie przykręć połączone ze sobą kantówki w te miejsca – użyj do tego wkrętów do drewna.

Jak zrobić karmnik?Drugim krokiem naszej konstrukcji będzie montaż daszka do karmnika. Na początku musisz zaprojektować boczne listewki, dzięki którym pokarm nie wypadnie z karmnika. Aby to zrobić, powinieneś przyciąć je w ten sposób, aby otrzymać dwie sztuki o długości trzydziestu pięciu centymetrów i dwie sztuki o długości dwudziestu sześciu centymetrów. Trzy z nich przybij gwoździami do zbudowanej wcześniej konstrukcji, natomiast czwartą z nich nawierć wiertłem z jednej strony, a z drugiej zrób wcięcie aż do połowy listewki. W nawiercony otwór musisz wkręcić wkręt – podobną czynność wykonaj też z drugiej strony. To sprawi, że otrzymasz podnoszona do góry listewkę. Ułatwi ona utrzymanie karmnika w czystości. Na koniec przytwierdź do konstrukcji daszek.

Ostatnim, trzecim krokiem jest pomalowanie karmnika. Na początku zabezpiecz karmnik impregnatem do drewna – przed złymi warunkami atmosferycznymi. Następnie zaś pomaluj karmnik pokostem lnianym, ale tylko z zewnątrz. W wnętrzu bowiem musisz pozostawić surowe, naturalne drewno.

I to wszystko – karmnik już jest gotowy! Teraz przytwierdź go gdzieś na zewnątrz i obserwuj ptasią ucztę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here