Jak ujędrnić skórę

0
1775
Jak ujędrnić skórę

Jędrna skóra jest synonimem młodzieńczego wyglądu, jednak do jej zwiotczenia może dochodzić nie tylko na skutek upływu czasu, co jest zmianą naturalną. W przypadku skóry twarzy za utratę jędrności może być odpowiedzialna niewłaściwa pielęgnacja, między innymi niedostateczne nawilżenie. Jest to także, tak samo jak w przypadku skóry na ciele, szybka utrata wagi – czasem po straceniu kilogramów skóra staje się mało jędrna i niedostatecznie napięta. W przypadku ciała może to być spowodowane również przez zbyt małą aktywność fizyczną i brak wyrobienia mięśni. Każda z tych przyczyn jednak daje skutki, które można odwrócić, trzeba jednakże wdrożyć odpowiednie działania. Jak ujędrnić skórę?

Jak ujędrnić skórę?

Jak ujędrnić skóręW przypadku skóry twarzy trzeba przede wszystkim używać dobrych kremów, ale jeśli skóra jest mocno zwiotczała, na przykład ma się do czynienia z opadającym owalem, pomóc mogą tylko specjalistyczne zabiegi. Skórze napięcie przywraca między innymi lifting, a także zabiegi laserowe. Ten ostatni rodzaj zabiegów z powodzeniem wykorzystuje się też do ujędrniania skóry na ciele, redukując w ten sposób zwiotczenia na przykład na brzuchu i na wewnętrznych częściach ud. Kiedy chce się poprawić jędrność skóry ciała, warto też więcej się ruszać. Może to pomóc nawet w przypadku zmian starzeniowych. Na pewno dobre skutki daje też używanie skutecznych kremów ujędrniających oraz masowanie skóry podczas ich wcierania.

Ciepłe i zimne prysznice

Dobre efekty mogą dać też naprzemienne ciepłe i zimne prysznice, które pobudzają krążenie skóry. Wszystkie te zabiegi jednak będą skuteczne tylko wtedy, jeśli będą wykonywane regularnie. Kiedy będzie się przeprowadzać je tylko raz na jakiś czas, na pewno nic nie dadzą. Nie należy też spodziewać się oszałamiających efektów jeśli nie zastosuje się kilku metod jednocześnie. Dobrze więc będzie skupić się na wszystkich wymienionych metodach. Dodatkowo dobre skutki może dać zażywanie witaminy C, gdyż sprzyja ona tworzeniu się wiązań kolagenowych. Pozwoli to zachować jędrność skóry i w przypadku twarzy, i ciała..

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here