Jak skutecznie dbać o męski zarost?

0
1939
Jak skutecznie dbać o męski zarost?

Męski zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Większość mężczyzn decyduje się na samodzielne wybieranie najlepszych kosmetyków i stylizowanie swojej brody, jednak wielu korzysta w tym celu z usług fryzjerskich. Pielęgnacja zarostu opiera się na kilku etapach.

Mycie i układanie brody

Mycie brody jest jest zwykle konieczne do usuwania uporczywych zabrudzeń i cząsteczek jedzenia z zarostu. Mężczyzna może używać specjalnie opracowanych środków do czyszczenia brody lub zwykłego szamponu, który jest zazwyczaj tańszy. Odżywki i inne kosmetyki do brody mogą być również używane, np. do nawilżania skóry i zmiękczania włosów brody.

Po umyciu i ułożeniu, brodę należy wysuszyć jak najszybciej, zanim zostanie przycięta. Pielęgnacja brody, która jest wilgotna, może spowodować przycięcie zbyt dużej ilości włosów, ponieważ włosy są sklejone, gdy są mokre. Brodę najlepiej osuszyć małym ręcznikiem.

Ukształtowanie zarostu

W zależności od tego, jak szybko rosną włosy, mężczyzna zazwyczaj musi pozwolić, aby jego zarost swobodnie wzrastał przez kilka tygodni. Niektórzy decydują się na profesjonalne ukształtowane brody, co ułatwia pielęgnację i utrzymanie jej kształtu. Fryzjer może również pomóc wybrać najlepszą stylizację zarostu.

Do kształtowania zarostu służą różne kosmetyki do brody. Mężczyźni mogą też używać różnych narzędzi, aby zachować jej kształt na dłużej. Do przycięcia brody na żądaną długość można użyć małych nożyczek. Dla niektórych mężczyzn może to być jednak nieco trudne, zwłaszcza dla tych z krótko przyciętymi brodami. Elektryczne przycinarki do brody są zwykle znacznie łatwiejsze w użyciu.

Przycinanie brody

Trymery do brody zazwyczaj mają kilka załączników, znanych jako przewodniki. Długość użytego przewodnika określa, jak krótki ma być włos na twarzy. Gdy trymer do brody jest używany bez prowadnic, może być użyty do przycinania włosów z krawędzi brody.

Maszynka do golenia może być następnie użyta do całkowitego usunięcia włosów z twarzy, w celu uzyskania gładkości skóry. Podczas gdy niektórzy mężczyźni wolą codziennie golić zarost na twarzy, inni preferują robić to co kilka dni. Po goleniu warto zastosować odpowiednie kosmetyki do brody, takie jak woda kolońska czy balsam.

Kosmetyki do brody kupisz na komsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here