Jak rzucić palenie – domowe sposoby

0
1532
Jak rzucić palenie – domowe sposoby

Nałóg, które cię więzi. Kiedy zaczynałeś swoją przygodę z paleniem, być może jeszcze w szkole, czułeś się jak dorosły, który może sobie pozwolić na papierosy, co prawda początkowo to była tylko zabawa, ale niestety mijał czas, coraz większe przyzwyczajenie, aż w końcu palenie stało się nałogiem, a papieros twoim wybawieniem w stresujących sytuacji. U wielu podobnie wygląda ten schemat. Jednak już ta młodzieńcza przygoda przerodziła się w sprawę, z którą chcielibyśmy zerwać, ale jest bardzo ciężko. Jak to zrobić? Omówimy temat jak rzucić palenie – domowe sposoby.

Jak rzucić palenie – domowe sposoby?

Jak rzucić palenie – domowe sposobyMoże najpierw zastanów się co tak naprawdę daje ci papieros? Mniej pieniędzy? Szybszą możliwość zachorowania na raka płuc? Wspomnijmy jeszcze o tym aromacie, który odczuwalny jest od palaczy, a który niektórych wręcz dusi. Może jeszcze warto, byłoby wspomnieć o twoich bliskich, którzy nie mają możliwości, a są biernymi palaczami, co zdrowotnie jest jeszcze gorszego od bycia aktywnym palaczem. No tak, papierosy nas zniewalają. Więc może warto przemyśleć każde pytanie głęboko i zastanowić się czy jesteś w stanie przerwać to błędne koło.

Kolejną opcją na rzucenie palenia, tutaj również jest potrzebna silna wola jest nie kupowanie papierosów, kiedy ich nie ma, nie ma możliwości, żebyś je zapalił, zamiast tego możesz spróbować na przykład dłubać słonecznik, lub w momencie kiedy zamiast sięgnąć po papierosa możesz na przykład sięgnąć po tic-taca. Co prawda początkowo nie da ci tego samego ukojenia, ale jeśli myślisz również o wadach palenia, jest możliwość, że ci się uda.

Ludziom, którzy przez długi okres palili brakuje czegoś, co mogliby trzymać w rękach, dlatego staraj się mieć zawsze coś przy sobie co mogłoby zająć twoje ręce.

Ważna jest determinacja

Ważnym elementem jest nie poddanie się! Nawet jeśli zdarzy się, że zapalisz papierosa, nie wpadaj znowu w to błędne koło. Możesz się przyrównać do maratończyka, który podczas biegu upadł, myślisz, że jak upadł to już nie zamierza wstać? Na pewno jest mu trudno, ale wstaje i biegnie dalej. Ty również jeśli się potkniesz i zapalisz, możesz się otrząsnąć i myśleć wciąż o celu, który chcesz osiągnąć- czyli o rzuceniu palenia.

Rzucenie palenie to nie prosta sprawa, ale nie jest to nieosiągalne, uwierz w swoje możliwości! Napisz sobie i przywieś na lustrze, że dasz radę! Jesteś w stanie to zrobić, bo urodziłeś się, żeby zwyciężać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here