Jak leczyć kaca

0
1869
Jak leczyć kaca

Okres karnawałowy to czas, w którym wiele osób niemal co tydzień szaleje na imprezie. Często są to imprezy przebierane, na których wiele się tańczy i szaleje. Nierzadko są one również ostro zakrapiane. Niestety, piątkowe szaleństwo bardzo często kończy się sobotnim złym samopoczuciem. Zwłaszcza kiedy wypije się o kilka drinków za dużo lub solidnie zmiesza się różne rodzaje trunków. Oczywiście, alkohol jest dla ludzi, dlatego warto poznać najskuteczniejsze sposoby na to jak leczyć kaca.

Jak leczyć kaca?

Jak leczyć kacaDla wielu młodych osób, które wchodzą w świat imprez studenckich odpowiedź na to jak leczyć kaca nie jest oczywista. Starsze pokolenie zna wiele domowych sposobów na tę chwilową przypadłość. Przede wszystkim, warto kacowi zapobiegać. I nie, nie chodzi tutaj o abstynencje podczas imprezy, ale o zadbanie o dwie podstawowe kwestie. Przede wszystkim, należy dbać o poziom nawodnienia organizmu. Obok butelki z piwem, czy kieliszka z drinkiem, powinna stać butelka z wodą mineralną, po którą warto co jakiś czas sięgnąć. Oby nie musieć szukać w sobotni poranek sposobów na to, jak leczyć kaca, warto również w trakcie imprezy co jakiś czas coś przekąsić. Najlepiej jeśli będzie to tłuste jedzenie. Wówczas alkohol tak bardzo nam nie zaszkodzi. Nie ma nic gorszego niż picie alkoholu, mając pusty żołądek.

Woda z cytryną

Dobrym sposobem na to jak leczyć kaca, jest wypicie rano dużej ilości wody z cytryną. Niekiedy słyszy się porady, że kaca najlepiej zwalczyć poprzez wypicie piwa czy innego alkoholu. Oczywiście, klin klinem, jednak nie jest to rozwiązanie prawidłowe. Wiele osób zapytanych o to, jak leczyć kaca, bez wahania odpowie, że poprzez produkty do tego przeznaczone. To doskonały pomysł. Rzeczywiście, na rynku znaleźć można specjalistyczne środki, które zawierają mikroelementy, które momentalnie postawią nas na nogi. To na przykład tabletki musujące, które wystarczy rozpuścić w ciepłej wodzie i wypić co kilka godzin. Na pewno warto taki suplement przygotować sobie dzień wcześniej. Najlepiej przed wyjściem na imprezę położyć sobie taką tabletkę obok łóżka. Nie ma nic gorszego, niż będąc na kacu, konieczność wygrzebania się z łóżka po imprezie i pójście do zatłoczonego, głośnego sklepu, pełnego rażących po oczach świateł jarzeniówek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here