Jak działają paczkomaty

0
1615

W okresie świątecznym, gdy duża część prezentów jest kupowana przez Internet co raz więcej osób styka się z usługą dostawy kupionych towarów do paczkomatów. Jest to nowoczesny typ usługi pocztowej, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność.

Czym są paczkomaty?

jak działają paczkomatyPaczkomaty to system pocztowy, który umożliwia odbieranie paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, cechuje go zatem wygoda oraz dostosowanie do rytmu dni Odbierającego. Co więcej, jest to również bardzo korzystna opcja dostarczania towarów dla Nadawców, którzy również mogą nadawać przesyłki w systemie 24/7. Jest to niezwykle konkurencyjna opcja w stosunku do tradycyjnych przesyłek pocztowych, które można przecież odbierać jedynie w godzinach otwarcia oddziału, a także w stosunku do usług kurierskich, przeważnie droższych niż usługa paczkomatu i również dostępnych jedynie w godzinach pracy firmy kurierskiej.

Jak działają paczkomaty?

Jak widać, ten nowatorski sposób nadawania i doręczania przesyłek ma naprawdę wiele zalet. Jednak dla osób, które nie miały nigdy styczności z tym rozwiązaniem kluczowe wydaje się być pytanie jak działają paczkomaty? Skupmy się na perspektywie osoby odbierającej przesyłkę. Po dokonaniu zakupu w jednym ze sklepów oferujących dostawę do paczkomatu należy podać adres e-mail oraz numer telefonu. Kluczowym jest również wybranie odpowiedniego paczkomatu w okolicy, do którego ma być dostarczona przesyłka.
Następnie należy zaczekać na powiadomienie, które zostaje wysłane, gdy nadawca dokona nadania przesyłki. W wiadomości od operatora paczkomatów przekazywany jest specjalny kod, który będzie niezbędny do odbioru paczki.

Po otrzymaniu informacji, że paczka czeka już konkretnym paczkomacie należy udać się do miejsca, w którym jest zlokalizowany. Następnie na panelu głównym umieszczonym pomiędzy skrytkami trzeba wpisać numer telefonu podany podczas składania zamówienia oraz specjalny kod odbioru, który przekazał operator. Jeśli wszystkie dane są poprawne odpowiednia skrytka otwiera się i można odebrać zamówiony towar. Przy korzystaniu z paczkomatu trzeba pamiętać, że czas na odbiór jest ograniczony, gdy tego się nie zrobi paczka trafia do oddziału operatora i tylko tam możliwy jest jej odbiór.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here