Rodzaje śrub – poradnik

0
1944
Rodzaje śrub - poradnik

Chcecie zdecydować się na porządne elementy złączne? Aktualnie można kupić różne produkty z tej właśnie kategorii. Jakie zatem elementy złączne są do Waszej dyspozycji? Okazuje się, że wyboru jest naprawdę relatywnie sporo, o czym zaraz się przekonacie.

Co można kupić?

Możecie na przykład swobodnie zdecydować się na śruby z gniazdem sześciokątnym. W tej grupie są między innymi akcesoria imbusowe. Jakie spełniają one normy? To DIN 912/ISO 4762/PN 82302. Warto podkreślić, że zostały one ustanowiona kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny i Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Ostatni skrót to natomiast Polskie Normy. Czym jeszcze charakteryzują się śruby imbusowe z gniazdem sześciokątnym? Występują tutaj elementy mające metryczny albo drobnozwojny rodzaj gwintu. Jaka jest zaś klasa własności? To 8.8, 10.9 i 12.9. Tego typu akcesoria powstają z rozmaitych materiałów. W tym gronie jest między innymi stal węglowa albo stal nierdzewna A2 (INOX). Śruby imbusowe zostały bardzo dokładnie zabezpieczone przed korozją. Fachowcy zastosowali bowiem takie akcesoria, jak na przykład ocynk galwaniczny żółty, ocynk płatkowy lub sam ocynk galwaniczny… W zależności od materiału zmienia się zakres. Na przykład dla stali kwasoodpornej A4 wynosi on od M1,6 do M30.

Gdzie mogą być zastosowane takie elementy złączne? Na przykład do mocowania różnego rodzaju konstrukcji. Bardzo dobrze sprawdzają się także w aspekcie budowy maszyn technicznych oraz przemysłowych. Ze względu na swoją konstrukcję są nierzadko doceniane przez inżynierów utrzymania ruchu.

Jakie inne śruby z gniazdem sześciokątnym można wybrać? To między innymi elementy z łbem stożkowym. Można również swobodnie zdecydować się na akcesoria z łbem kulistym, łbem kulistym podkładkowym, łbem kulistym obniżonym albo pasowane. Dobrym rozwiązaniem są również śruby imbusowe z kołnierzem ząbkowanym.

Jakie są inne elementy do wyboru?

Oddzielną grupę stanowią zaś elementy złączne z łbem sześciokątnym. To na przykład śruby sześciokątne z pełnym gwintem lub gwintem niepełnym. Do dyspozycji Klientów są również akcesoria drobnozwojne z pełnym lub niepełnym gwintem, śruby pasowane, śruby do konstrukcji stalowych, akcesoria do połączeń sprężanych albo niesprężanych. Co jeszcze oferują dobrej jakości specjaliści? To na przykład takie akcesoria, jak śruby kciukowe, oczkowe, motylkowe, dwustronne, dociskowe albo nawet fundamentowe. Zawsze można też zdecydować się na egzemplarze wykonywane na indywidualne zamówienie. Szczególnie biorąc pod uwagę nietypowe zastosowania…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here