Nowoczesna metoda obkurczania pochwy

0
2166
Nowoczesna metoda obkurczania pochwy

Wbrew pozorom problem zbyt luźnej pochwy może być bardziej powszechny, niż wiele kobiet myśli. Wystarczy poród metoda naturalną, aby pochwa zmieniła się i stała się bardziej luźna. W takich sytuacjach panie mogą odczuwać pewien dyskomfort, przede wszystkim nie odczuwając pełnej satysfakcji podczas stosunku. Czy istnieje możliwość naprawienia tej sytuacji? Jak najbardziej. Chirurgia pozwala na przywrócenie pochwy do poprzedniego stanu.

Co jednak, jeśli kobieta chce uniknąć ingerencji chirurgicznej? Okazuje się, że ma taką możliwość.

Laser na kłopoty z luźną pochwą

Po raz kolejny okazuje się, że laser może pomóc w konkretnej sytuacji i nie trzeba typowej pomocy chirurga. Laserowe obkurczanie pochwy to coraz częściej stosowany sposób w walce ze zmianami w pochwie, które spowodowały pewien dyskomfort oraz obniżoną przyjemność podczas stosunku.

Sposób ten sprawdza się zarówno u młodych kobiet, jak i u pań w okresie menopauzy, których pochwy – w związku z upływem lat – po prostu uległy zwiotczeniu na skutek starzenia się tkanek.

Jak to wygląda?

Obkurczanie pochwy metodą laserową nie wymaga jakichś specjalnych wyrzeczeń, czy przygotowań i poważniejszej ingerencji w ciało.

Do pochwy wsuwa się narzędzie emitujące wiązkę laserową, która wpływa na tkanki pochwy oraz na błonę śluzową wnętrza tej części ciała kobiety. Jej obwód zostaje zmniejszony, a błona śluzowa nabiera elastyczności. To wszystko sprawia, że doznania podczas przyszłego współżycia będą na pewno o wiele lepsze, niż gdyby pozostawić luźną pochwę w takim stanie.

Przed zabiegiem dokonuje się konsultacji lekarskiej, aby dokładnie określić stan pochwy i nasilenie dyskomfortu z tym związanego oraz w przybliżeniu stwierdzić, na jaką skalę można dokonać bezpiecznego obkurczenia.

Efekty będą odczuwalne po około miesiącu od zabiegu i powinny utrzymać się przez mniej więcej 24 miesiące. Trzeba oczywiście pamiętać, że każda kobieta przechodząca takie obkurczenie pochwy ma inny organizm i prowadzi mniej lub bardziej intensywne życie seksualne. To może wpływać na okres utrzymywania się obkurczenia pochwy.

Kiedy nie stosuje się tego zabiegu?

  • jeśli kobieta planuje jeszcze ciążę w dość niedługim czasie – powinna wtedy raczej wstrzymać się z zabiegiem, gdyż kolejna ciąża w ciągu dwóch lat po zabiegu oraz poród naturalny najprawdopodobniej zniszczą efekt zabiegu
  • podczas okresu
  • w razie niektórych chorób, przede wszystkim chodzi o cukrzycę i nowotwory.

Laserowe obkurczanie pochwy zyskuje coraz więcej zwolenniczek i nie ma się czemu dziwić. Mała inwazyjność, stosunkowo mało przeciwwskazań i długotrwały efekt powodują, że kobieta zyskuje świetny efekt i komfort stosunkowo niskim kosztem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here