Na jakie zabawy weselne się zdecydować, aby uniknąć niezręcznych chwil? 

0
1653
zabawy weselne

Zabawy weselne jest to nieodłączny element praktycznie każdego wesela. W dzisiejszych czasach można śmiało powiedzieć, że na stałe zagościł w imprezie weselnej. Oczywiście zdarza się, że pary młode decydują się na brak takich zabaw na swoim weselu, ale w Polsce jest to rzadkość. Na jakie zabawy się zdecydować, aby zadowolić gości i nie wpakować ich w krępującą sytuację? Otóż rozwiązań jest cała paleta. Na jaką zabawę się zdecydować? 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/zabawy-weselne/

Na jaką zabawę weselną postawić?

Wiele pań młodych odmawia uczestnictwa w zabawach ślubnych, ponieważ ma obawę przed tym, że suknia ślubna może się podczas nich zniszczyć. Są też panny młode, które specjalnie na takie zabawy się przebierają ( tak jak do pierwszego tańca). Załóżmy jednak, że Ty jako panna młoda nie obawiasz się o swoją suknię i wraz z panem młodym zdecydujecie się na zabawy ślubne dla gości. Na co wówczas postawić? 

Pociąg

Jest to zabawa dla miłośników tańca. Należy zebrać jak najwięcej gości weselnych do stworzenia tzw. „wagoników”. Kiedy zbierzemy już ochotników możemy rozpocząć podróż! Przemierzamy z nimi tanecznym krokiem przez całą salę w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka” lub ,, Pociąg do gwiazd’’. Nagle zespół/dj przestaje grać i muzykę do wybranego tańca narodowego. Wszyscy wtedy muszą zacząć tańczyć. Przykłady:

  • Francja – kankan
  • Rosja – kazaczok
  • Austria – walc
  • Hiszpania – corrida
  • Polska – polonez

Pytania do pary młodej

Państwo młodzi siadają na odwróceni do siebie plecami na samym środku sali. Pan Młody otrzymuje plakietki z napisami: „Żona” i „Ja”. Panna Młoda zaś dostaje plakietki z napisami „Mąż” i „Ja”.Prowadzący zadaje młodym pytania i oni bez żadnego słowa odpowiadają za pomocą plakietek. Podnoszą je w tym samym czasie, aby zabawa był jeszcze zabawniejsza. Przykłady pytań:

  • Kto pierwszy powiedział „kocham Cię”?
  • Kuchnia: kto będzie w niej rządzić?
  • Kto ma fajniejszych teściów?
  • Kto będzie trzymał kasę?
  • Do kogo należy ostatnie słowa?

Taniec na gazecie

Jest to bardzo śmieszna zabawa. Do zabawy potrzebne jest kilka par. W zabawie może brać udział  również para młoda. Chodzi o to, że wybrane pary tańczą na rozłożonej gazecie. Po krótkim czasie gazetę składa się w pół, następnie na mniejszą część i mniejszą część. Wygrywa para, która jako ostatnia pozostanie na najmniejszym skrawku gazety. Panowie często biorą partnerki na barana i wygląda to jeszcze zabawniej. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here