Mezoterapia igłowa – piękna skóra bez przebarwień

0
1856
Mezoterapia igłowa - piękna skóra bez przebarwień

Przebarwienia na skórze potrafią oszpecić nawet najpiękniejszą twarz. Niestety wiele osób wraz z wiekiem, zauważa u siebie tego typu niedoskonałości i nie wie, jak skutecznie je zniwelować.

Zdaniem ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki, jednym z najlepszych sposobów przywrócenia skórze jednolitego kolorytu są zabiegi mezoterapii igłowej. Jak powstają przebarwienia na skórze i czy można rozjaśnić je domowymi sposobami? Jak zapobiec wystąpieniu ciemnych, nieestetycznych plam pigmentacyjnych w przyszłości?

Mezoterapia igłowa – jak powstają przebarwienia na skórze?

Przebarwienia to płaskie plamy o różnym kształcie i kolorze, najczęściej ciemniejszym od naturalnego fototypu pacjentki. Najczęstszymi miejscami ich występowania jest twarzy, szyja, dekolt oraz ręce, czyli najbardziej odsłonięte partie ciała. Powstają one w wyniku nierównomiernego rozkładania się barwnika w obrębie skóry. Najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień, to zbyt intensywne opalanie się, zmiany hormonalne (u kobiet w ciąży czasami pojawia się ostuda), przyjmowanie niektórych leków i picie w okresie letnim ziół fotouczulających, np. herbatki z dziurawca. Prawidłowe wytwarzanie melaniny, mogą też zaburzać schorzenia wątroby, menopauza, niedoczynność tarczycy oraz stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Czasami nieestetyczne plamy mają podłoże genetyczne. Niezastąpioną pomocą dla osób, które cierpią emocjonalnie z powodu brzydkich przebarwień jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa a domowe sposoby usuwania przebarwień

Mezoterapia igłowa daje nieporównywalnie bardziej satysfakcjonujące rezultaty, niż wszelkie domowe próby rozjaśniania przebarwień, jak zastosowanie soku z cytryny, plastrów ogórka, czy żelu z aloesu, które dają minimalne efekty. Tylko profesjonalny zabieg, pod okiem doświadczonego specjalisty, może skutecznie i w bezpieczny sposób usunąć niechciane przebarwienia na twarzy, powstałe w wyniku nadprodukcji melaniny (barwnika skóry). Próbując zlikwidować plamy pigmentacyjne na własną rękę, możemy sobie zaszkodzić, zamiast pomóc.

Mezoterapia igłowa – pożegnaj kompleksy z powodu przebarwień

Mezoterapia igłowa to mało inwazyjna i bardzo skuteczna metoda likwidacji przebarwień, która polega na seryjnym, gęstym ostrzykiwaniu zmienionej barwnikowo skóry, preparatami z substancjami aktywnymi (co około 1 cm). Z zabiegu mogą skorzystać również osoby z cienką i delikatną skórą, które chcą pozbyć się przebarwień posłonecznych, blizn pourazowych, potrądzikowych – rozjaśnić i odmłodzić skórę bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg nie jest bolesny dla pacjentki i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W zależności od wielkości i ilości przebarwień, iniekcja może trwać od kilku, do kilkudziesięciu minut. Ostateczna liczba sesji ustalana jest indywidualnie, zwykle jest to 4-6 spotkań w gabinecie medycyny estetycznej, które odbywają się regularnie co 2-3 tygodnie.

Warto skorzystać z 2-3 zabiegów mezoterapii igłowej przed wakacjami lub feriami zimowymi, taka szybka kuracja skutecznie zapobiega nawrotom przebarwień, zwłaszcza, jeśli podczas wypoczynku będziemy również stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Do głównych przeciwwskazań skorzystania z mezoterapii igłowej należy opryszczka, ciąża, karmienie piersią, zmiany ropne na skórze, alergia na jakikolwiek składniki preparatu podawanego podczas zabiegu, skłonność do bliznowców, choroby autoimmunologiczne.

Podsumowując, mezoterapia igłowa nie tylko zmniejsza widoczność przebarwień, ale też nadaje skórze blasku, neutralizuje wolne rodniki, spłyca zmarszczki zwiększa elastyczność skóry, poprawiając jej napięcie. To mało inwazyjny i bezpieczny zabieg, który może być wykonywany o każdej porze roku. 

Masz bardzo widoczne, nieestetyczne przebarwienia na twarzy i nie chcesz już za każdym razem tuszować ich mocnym makijażem? Mezoterapia igłowa to zabieg, który pozwoli Ci odzyskać piękną, jednolitą skórę, bez tego niepożądanego defektu skórnego. Poznaj szczegóły na temat zabiegu, odwiedzając stronę internetową: https://klinikamiracki.pl/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here