Jakie bajki polecacie

0
1535
jakie bajki polecacie

Każdy rodzic powinien zadbać o to, aby ich dzieci nie uskarżały się na nudę. Niestety, coraz ciężej jest zapewnić pociechom rozrywkę na najwyższym możliwym poziomie. Istnieją jednak sprawdzone rozwiązania, które sprawią, że dzieci będą zajęte przez dłuższy czas. Doskonałą opcją wydają się być bajki na wideo. Czarowne opowieści mają nie tylko walor rozrywkowy, ale również uczą dzieci wrażliwości oraz innych cech, które są niezwykle ważne w życiu. Czasami jednak młodzi rodzice kierują do innych pytanie – jakie bajki polecacie? Wbrew pozorom znalezienie odpowiednich tytułów dla danej kategorii wiekowej nie jest zbyt proste. W pierwszej kolejności warto odwołać się do swoistej klasyki lat dziewięćdziesiątych. Najpopularniejszym wówczas filmem animowanym był Król Lew. Jest to bardzo ciekawa opowieść, która nie tylko wzrusza, ale również skłania do refleksji. Warto zapewnić dzieciom możliwość obejrzenia obydwu części w jednym ciągu. Dzięki temu nie będą czuły niedosytu w sytuacji, gdy pierwsza bajka zakończy się.

Jakie bajki polecacie?

jakie bajki polecacieBardzo interesujące mogą okazać się również ekranizacje baśni napisanych przez Andersena, braci Grimm oraz innych wybitnych twórców. Niemal każdy z nas pamięta opowieść o brzydkim kaczątku oraz o morale, jaki płynie z tej opowieści. Dlatego bajka ta doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy dziecko doświadcza kompleksów. Sytuacyjne dobieranie poszczególnych filmów animowanych ma bardzo duży potencjał edukacyjny, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniej bajki. Oczywiście w ostatnich latach powstało również wiele ciekawych filmów animowanych, jednakże zawierają one liczne podteksty, które mogą negatywnie wpłynąć na prawidłowy rozwój dziecka. Dlatego niezbędne wydaje się prowadzenie stałej selekcji tytułów, po jakie sięgają małoletni.

Czego powinny uczyć bajki?

Bajki powinny przede wszystkim uczyć wrażliwości, natomiast przemoc eksponowana w wielu filmach animowanych z pewnością nie stanowi dobrego wzorca. Dlatego odpowiedzialni rodzice chętnie zasięgają rad innych w zakresie wyboru najlepszych bajek. Pomocne może okazać się również skorzystanie z for internetowych. Udzielający się na nich rodzice z pewnością wskażą filmy animowane, które idealnie sprawdzają się w trakcie wieczorów spędzanych z dziećmi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here