Jak zmotywować się do ćwiczeń

0
1314
Jak zmotywować się do ćwiczeń

Wiosna to czas, w którym wielu z nas decyduje się rozpocząć odchudzanie. Przede wszystkim powinniśmy się przygotować na to, że cały proces będzie trwał przynajmniej kilka miesięcy. Ci najbardziej wytrwali mogą zmienić wygląd swojej sylwetki w ciągu nawet trzech miesięcy. Jednak większości zajmuje to minimum pół roku. Jest to odpowiedni czas, żeby zarówno zbudować mięśnie jak i zrzucić zbędne kilogramy.

Aktywność fizyczna a odchudzanie

Jak zmotywować się do ćwiczeńZaczynając przygodę z odchudzaniem musimy skupić się na wprowadzeniu w swoje życie kilku zmian. Po pierwsze musimy odstawić słodkie napoje i słodycze, które są bardzo kaloryczne. Dodatkowo unikajmy wysoko przetworzonych potraw, które zawierają dużo tłuszczu. To właśnie słodkie i tłuste produkty w połączeniu z brakiem aktywności są główną przyczyną otyłości. W procesie odchudzania ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości kalorii. W celu policzenia naszego zapotrzebowania możemy wykorzystać gotowe kalkulatory dostępne w internecie. Od otrzymanej wartości musimy odjąć 500 kcal, a dzięki temu brakującą ilość energii nasz organizm pozyska z tkanki tłuszczowej.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w procesie odchudzania. Powinniśmy wykonywać zarówno ćwiczenia siłowe jak i te wytrzymałościowe, takie jak np. bieganie. Dzięki temu nie tylko schudniemy, ale także wymodelujemy swoje ciało. Musimy także zwrócić uwagę na odpowiednią ilość białka. Powinna ona wynosić około 2 gramy na docelową wagę ciała. Przykładowo osoba ważąca 100 kilogramów, która chce schudnąć do 80 kilogramów powinna spożywać 160 gramów białka codziennie. Dzięki temu mięśnie będą odpowiednio odżywione. W odchudzaniu bardzo ważne są trzy rzeczy. Są to odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i motywacja.

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Najważniejszą rzeczą, która powinna nas zmotywować do ćwiczeń jest troska o nasze zdrowie. Nadwaga jest przyczyną wielu groźnych chorób. Po zrzuceniu kilku kilogramów zmniejszymy ryzyko wystąpienia chorób związanych z otyłością, czyli między innymi zawał serca, miażdżyca i problemy ze stawami. Dodatkowo aktywność fizyczna poprawi naszą odporność na choroby, co pozwoli nam nie chorować w sezonie zimowym. Zdrowie to idealna motywacje, ale ćwiczenia mają także więcej korzyści. Dzięki lepszemu wyglądowi ciała możemy znaleźć drugą połówkę. Dodatkowo poprawi się nasza pewność siebie. Sport pomoże nam także w walce ze stresem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here