Jak mierzyć ciśnienie?

0
933
Jak mierzyć ciśnienie?

Często osoby zastanawiają się jak mierzyć ciśnienie. Niektórzy robią to nieprawidłowo. Jakie błędy popełniamy najczęściej, oraz jak prawidłowo sprawdzić swoje ciśnienie? Odpowiedź znajdziesz w tym tekście.

Jak mierzyć ciśnienie?

Jak mierzyć ciśnienie?Aby wynik był prawidłowy musimy przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze: nie należy mierzyć ciśnienia krwi bezpośrednio po dużym posiłku, najlepiej odczekać godzinę. Na pewno nie można pić kawy i palić papierosów co najmniej 30 minut przed pomiarem ciśnienia. Jest to zasada, której dużo osób nie przestrzega. Następna ważną zasadą jest to że ciśnienie krwi należy mierzyć przy normalnej temperaturze ciała. Jeżeli organizm jest wyziębiony lub rozgrzany, warto chwilę odczekać. Ważne jest to, aby być zrelaksowanym i wypoczętym, gdyż po wysiłku na pewno ciśnienie będziemy mieli podwyższone, podobnie jak w sytuacjach dla nas stresujących. Ciśnienie mierzymy na jednej ręce. Nie jest istotne na której. Ważne aby zrobić kilka pomiarów, gdyż czasami mogą być rozbieżności. Jeżeli jest się zdrowym i nie posiada się chorób zwiazanych z ciśnieniem, np. nadciśnienie to sprzęt nie ma żadnego znaczenia. Gdy ma się jakieś dolegliwości warto się wyposażyć w odpowiedni i dobrze działający sprzęt. Dzięki temu będziemy mieli dokładniejsze informacje o naszym stanie zdrowia. Na rynku do sprzedaży dostępne są ciśnieniomierze z mankietem nadgarstkowym i naramiennym. Uznaje się, że dokładniejszy pomiar można uzyskać dzięki badaniu ciśnieniomierzem naramiennym. Najważniejsza jest jednak metoda. Jak powinniśmy mierzyć, aby wynik był prawidłowy? Rękę, na której mierzymy ciśnienie, należy tak trzymać, by opaska znajdowała się na wysokości serca (opuszczenie jej powoduje wzrost ciśnienia o 10–20 mmHg). Ręka musi być podparta.

To są właśnie podstawowe zasady korzystania z ciśnieniomierza, oraz prawidłowego jego mierzenia. Niestety przez różne schorzenia niektórzy zmuszeni są do ciągłego monitorowania siebie przez takie sprzęty. Czasami to jest uciążliwe, jednak warto jest dbać o swoje zdrowie. Nawet jeżeli nie choruje się na żadne choroby to warto czasami sprawdzić ciśnienie dla swojego bezpieczeństwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here