Jak leczy się niepłodność?

0
1981
Jak leczy się niepłodność?

Obecnie w klinice niepłodności kraków stosowane są przeróżne metody, które pozwalają na poczęcie upragnionego potomka. Wykorzystuje się nie tylko leczenie farmakologiczne i chirurgiczne. Jedną z metod wspomagających zapłodnienie jest in vitro kraków. Kluczowe jest znalezienie przyczyny niepłodności, aby dobrać odpowiedni sposób leczenia.

Klinika niepłodności kraków – dlaczego starania o dziecko są bezowocne?

Dawniej nie było większych problemów z zajściem w ciążę. Wystarczyło regularnie odbywać stosunek płciowy, aby jeszcze tego samego miesiąca odczuć pierwsze oznaki zapłodnienia komórki jajowej przez najsilniejszego plemnika. Czasami wystarczy jeden przygodny stosunek, aby zajść w ciążę. Niestety coraz więcej par bezowocnie stara się o poczęcie nowego członka rodziny. Powstaje coraz więcej klinik leczenia niepłodności kraków i praktycznie na terenie całej Polski. Leczenie trwa nierzadko wiele miesięcy, jak i nie nawet lat. Nie tylko kobiety mogą być niepłodne, ale też mężczyźni, których jakość nasienia nie pozwala na zapłodnienie komórki jajowej.

W przypadku kobiet częstą przyczyną niepłodności jest niedrożność jajowodów i zaburzenia hormonalne. Źródłem problemu może być też jakaś infekcja bakteryjna, choroba weneryczna, niewłaściwa dieta, sięganie po używki, przewlekły stres, nadmierny wysiłek fizyczny, wady genetyczne. Endometrioza, nieprawidłowa praca gruczołów i organów odpowiedzialnych za produkcję hormonów również mogą przyczynić się do niepłodności. Nawet nieprawidłowa budowa narządów rozrodczych może być źródłem problemów z niemożnością zajścia w ciążę. U mężczyzn za niepłodność może odpowiadać niska jakość nasienia, czyli zbyt mała liczba plemników i ich mała ruchliwość. Noszenie obcisłych ubrań i przegrzewanie jąder także.

Jak może pomóc klinika leczenia niepłodności kraków?

Klinika niepłodności Kraków stosuje różne metody leczenia, w zależności od tego co jest źródłem problemu. W przypadku leczenia niepłodności męskiej przyczyną problemu mogą być zaburzenia hormonalne, co wymaga podawania odpowiednich dawek hormonów. Przy problemach z nasieniowodami może być konieczne przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. Przy infekcjach z kolei wystarczy zwykle antybiotykoterapia. Jeśli z niepłodnością boryka się kobieta, a problemem jest nieregularna owulacja, to należy wdrożyć leczenie hormonalne. Przy niedrożności jajników, wadach w budowie macicy, mięśniakach czy endometriozie klinika leczenia niepłodności stosuje zabiegi operacyjne. Wdraża się też w razie potrzeby leczenie farmakologiczne. Jeśli wszystko to zawiedzie, to może być konieczna inseminacja czy in vitro kraków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here