Cienkie włosy

0
2832
cienkie włosy

Wiem, jak wiele problemów potrafią sprawiać cienkie włosy. Sama takie mam. Wymagają wiele starań, by zyskały na objętości. Chcąc je wzmocnić i nadać im naturalny blask, muszę zastosować specjalną pielęgnację. Na szczęście jest ona łatwo dostępna.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków

Wszystkim problemom można zaradzić sięgając po kosmetyki dostępne w drogeriach i sklepach fryzjerskich. Ich oferta bogata jest w produkty stworzone z myślą o potrzebach, jakie mają cienkie włosy. Wiele z nich tylko maskuje problem. Skuteczną walkę z nim najlepiej rozpocząć u źródła. Często jest nim zła dieta i źle dobrana codzienna pielęgnacja włosów. Szukając powodów, przez które rosną one cienkie, warto sprawdzić poziom żelaza. Problem ten często towarzyszy bowiem jego niedoborom. Grubości włosów służyć będzie częste sięganie po czerwone mięso i owoce morza. Pod tym względem fryzura będzie wdzięczna również za wprowadzenie do diety orzechów, warzyw i świeżych owoców.

Cienkie włosy

Cienkie włosy to szybko przetłuszczające się pasma. Wyglądają one bardzo nieestetycznie. Wymagają więc częstego mycia, nawet każdego dnia. Warto sięgnąć po szampony, które nadają włosom objętości. Dobrze, jeśli mają właściwości zapobiegające ich elektryzowaniu się. Takie szampony nie powinny obciążać włosów. Dzięki temu będą one sypkie i zyskają na lekkości. Podobne właściwości powinna mieć odżywka. Powietrze z suszarki i tarcie ręcznikiem to rzeczy, których cienkie włosy zdecydowanie nie lubią. Te czynniki odpowiadają za dodatkowe osłabienie kondycji pasm. Jeśli konieczne jest suszenie mechaniczne, warto sięgnąć po urządzenie wyposażone w dyfuzor i funkcję jonizacji.

Zwolenniczkom naturalnych sposób na pielęgnację polecam domowe kosmetyki przyjazne cienkim włosom. Są one bezpieczne, a ich właściwości wspomagają regenerację. Dobrze sprawdzi się tu prosta maska z dwóch jajek i pięciu łyżek oliwy z oliwek. Produkty należy wymieszać tak, by zyskały jednolitą konsystencję i nałożyć na lekko wilgotne włosy. Na to zakładam foliowy czepek i czapkę dla utrzymania ciepła, które pozwoli masce wniknąć w głąb włosa. Całość trzymam na głowie ok. 20 minut, spłukuję i dokładnie zmywam. Po takiej masce moje cienkie włosy stają się lśniące i jedwabiście miękkie.

Dobrym sposobem na odbicie włosów od skóry głowy jest przeczesanie przedziałka na inną, niż zazwyczaj stronę. Większej objętości cienkim włosom można nadać również podpinając je na noc np. w luźny kok na czubku głowy. Zyskujemy tym fale, dzięki którym włosom łatwiej będzie się unosić. Wybierając fryzurę trzeba pamiętać, że cienkie włosy nie lubią tapirowania, a zbyt długie pod swoim własnym ciężarem za bardzo przylegają do głowy. Takie pasma warto skrócić. Dobrze będzie na nich wyglądał bob. Dzięki takiemu cięciu fryzura zyska objętość, a włosy sprawią wrażenie, jakby było ich więcej. Na bardziej gęste i grubsze, niż są w rzeczywistości, będą wyglądały również włosy kręcone, z pasmami kończącymi się na linii karku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here