Astma oskrzelowa u dzieci – jak złagodzić objawy?

0
2857
Astma oskrzelowa u dzieci – jak złagodzić objawy?

Astma oskrzelowa to schorzenie, które występuje zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Ja załagodzić objawy? Co zrobić aby pomóc naszemu dziecku? Należy pamiętać, że astma jest chorobą zapalną, która ogranicza wydolność dróg oddechowych. Charakterystycznymi objawami astmy jest uporczywy kaszel, napady duszności oraz uczucie ściskania w klatce piersiowej. Jakie są więc przyczyny? Alergie, palenie tytoniu, wysiłek fizyczny, jak i życie w dużym stresie.

Jakie są objawy astmy oskrzelowej u dzieci?

Typowymi objawami jest napadowy kaszel, duszności, ściskanie w klatce piersiowej oraz świszczący oddech. Dlaczego pojawia się astma. To dobre pytanie, nie tylko do lekarzy. Przyczyn może być dużo. Na przykład alergie, infekcje wirusowe, stres, wysiłek fizyczny czy przebywanie w pomieszczeniu, w którym znajduje się wilgoć albo pleśń. Chociaż to niedosłowne przyczyny powstawania astmy oskrzelowej, przyczyniają się dosyć mocno do jej powstawania. Alergenami są pyłki roślin czy sierść zwierząt, kotów, psów czy chomików. Czym jest napad asmatyczny? Choroba, którą można leczyć objawowo, lecz tak naprawdę nie do wyleczenia.

Astmatyk oddycha z większą trudnością. Dodatkowo u chorego polega się lęk, zapotrzebowanie na tlen. Tętno przyśpiesza, robi się coraz szybsze. Dodatkowo pojawiają się trudności z mówieniem, chory poci się. Przede wszystkim w takiej sytuacji należy zachować spokój. Najlepiej siedzieć, warto także poluzować ubranie u chorego. Po czym natychmiastowo podać choremu odpowiedni lek, przepisany przez lekarza. Jeśli objawy nie ustępują, należy niezwłocznie zadzwonić po pogotowie. Niektórzy uważają, że istnieją domowe sposoby na astmę. Oczywiście jonizacja powietrza, homeopatia, ziołolecznictwo mogą tutaj znacznie pomóc, lecz nie wyleczyć dolegliwości.

Jakie więc istnieją zioła na astmę?

Lipa, tymianek czy macierzanka. Aromaterapia tyczy się olejków eterycznych. Można ją stosować w formie masażu na skórze klatki piersiowej. Ma działanie rozkurczowe. Jakie olejki wybierać? Sosnowy, lawendowy czy tymiankowy. Dodatkowo pomocny będzie korzeń imbiru. Leczy on bakteryjne zakażenia dróg oddechowych, wzmacnia działanie leków rozszerzających oskrzela. Skutecznie leczy katar i działa odkażająco. Astma może powodować różnego rodzaju nieprzyjemne dolegliwości. Najczęściej w tym celu podaje się różnego rodzaju leki, które mają za zadanie w sposób właściwy skrócić, a później zlikwidować objawy astmy oskrzelowej.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here