Jak zwalczyć objawy reumatyzmu?

0
1608
Reumatyzm wiąże się z bólem stawów i kości
fot. Pixabay.com

Ból stawów i kości to jeden z pierwszych objawów reumatyzmu. Choroba dotyka coraz większej ilości osób i to coraz młodszych. Jak więc walczyć z reumatyzmem, aby nie odebrał nam radości z życia i codziennych aktywności? 

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/objawy-reumatyzmu-czy-ziola-moga-pomoc/

Jak objawia się reumatyzm?

Reumatyzm jest coraz powszechniej występującą chorobą. Na problemy z układem kostnym i stawowym skarżą się coraz młodsi ludzie. Niestety, ból związany ze zmianami reumatoidalnymi jest bardzo uciążliwy i zmienia codzienne funkcjonowanie. Choroby reumatyczne można podzielić na zapalne, wśród których wyróżniamy reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i toczeń rumieniowaty oraz niezapalne jak choroby zwyrodnieniowe.

Co przyczynia się więc do rozwoju reumatyzmu? Przede wszystkim zbyt duże obciążanie naszych stawów – gdy zbyt intensywnie trenujemy, dźwigamy ciężary, przemęczamy się. Ponadto wpływ ma również dieta bogata w fast foody, słone przekąski i słodycze. Często nie zwracamy również uwagi na to, aby zadbać o nasze stawy podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tymczasem przemarzanie również prowadzi do rozwoju reumatyzmu. Podobnie z przebywanie w zbyt wilgotnym środowisku. Wilgoć zdecydowanie nie służy naszym stawom.

Reumatyzm objawia się przede wszystkim wysoką gorączką, utratą wagi, zmęczeniem i wyczerpaniem, trudnościami w poruszaniu naszymi kończynami, zesztywnieniem kręgosłupa, a w końcu bólem i deformacją stawów, przykurczem palców dłoni i stóp, a także bólami kręgosłupa i bioder.

Jak leczyć reumatyzm?

Reumatyzm jest ciężką do zwalczenia chorobą. Jest jednak wiele metod, które pomogą załagodzić jej objawy. Przede wszystkim musimy udać się do specjalisty, który przypisze nam odpowiednie środki farmaceutyczne. Poza tym warto podjąć się specjalistycznej rehabilitacji, która znacznie ułatwi i usprawni nasze codzienne funkcjonowanie. Wśród dostępnych opcji możemy wybrać: masaż, hipertermia, terapia zimnem, elektroterapia, terapia ultradźwiękami, magnetoterapia i ćwiczenia fizyczne. Warto również pamiętać, że ćwiczenia fizyczne powinny zostać dobrane tak, aby jeszcze bardziej nie obciążać naszych stawów. Dlatego też lepiej skonsultować je z fizjoterapeutą i pod jego okiem prowadzić rehabilitację.

Ponadto walkę z objawami reumatyzmu warto wzmocnić dietą. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witamina C, β-karoten, witamina A oraz niektóre minerały, takie jak cynk, żelazo i selen powinny znaleźć się w naszym jadłospisie, jeśli chcemy poradzić sobie z tą podstępną chorobą.

Zobacz też: http://www.e-stancja.pl/na-czym-polega-zabieg-haloterapii/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here