Dieta dostosowana do grupy krwi 

0
1487
dieta

Dieta, dostosowana do grupy krwi jest alternatywną metodą odżywiania, która może służyć do zapobiegnięcia chorobom, zachowaniu zdrowia oraz umożliwienia normalizacji masy ciała. Zgodnie z jej regułą osoby posiadające poszczególne grupy krwi powinny spożywać inne produkty spożywcze. Wynika to z faktu, że w pokarmach obecny są tak zwane lektyny, które w różny sposób oddziałują na krwinki czerwone. Posiadają one poszczególne antygeny grupowe krwi i mogą prowadzić do aglutynacji krwinek czerwonych. W takim celu istotne jest stosowanie diety zgodnej z grupą krwi. Czym właściwie jest taki rodzaj diety? Jaka dieta przeznaczona jest dla poszczególnych grup krwi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/dieta-zgodna-z-grupa-krwi/ 

Dieta zgodna z grupą krwi – czym właściwie jest? 

Dieta, która zgodna jest z grupą krwi jest to model żywienia stworzony przez Petera Adamo, który opracował teorię, w świetle której nasza grupa krwi dominuje stan naszego zdrowia. 

Wpływ grupy krwi na funkcjonowanie naszego organizmu ma sprowadzać się do aglutynacji krwinek czerwonych pod wpływem lektyn, które dostarczane są wraz z dietą. 

Chatakrystyka odpowiednich grup krwi 

Zgodnie z zasadami diety dostosowanej do grup krwi, poszczególne grupy charakteryzują się z poniższymi cechami: 

Grupa krwi 0 – w świetle historii pojawiła się ona jako grupa pierwsze, kiedy ludzie żywili się tym, co upolowali. Osoby posiadające tą grupę krwi wyróżniają się wytrzymałością fizyczną oraz zapotrzebowaniem na białko zwierzęce. Takie osoby są również narażone na choroby serca, a najczęściej może grozić im choroba wrzodowa żołądka. 

Grupa krwi A – wykształciła się wraz z rozwojem osiadłego trybu życia, kojarzona jest z dietą wegetariańską. Osoby posiadające taką grupę krwi cechują się wrażliwym przewodem pokarmowym oraz preferują spokojny tryb życia. Co więcej w przypadku grupy krwi A wyróżnia się ona wysokim poziomem kortyzolu, zatem osoby posiadające taką grupę krwi powinny unikać stresu.

Grupa krwi B – pojawiła się w odpowiedzi na łączenie kultur oraz raz, zatem posiadacze takiej grupy cechują się wytrzymałością na zmiany klimatu i dobrą tolerancję rozmaitych typów posiłków oraz odpornością na stres 

Grupa krwi AB – powstała najpóźniej, zatem osoby, które ją posiadają są przystosowane do współczesnego modelu żywienia  cechują się ponadto wrażliwym przewodem pokarmowym. 

Dieta dokonuje klasyfikacji produktów spożywczych w zależności od zawartości lektyn oraz ich wpływu na aglutynację krwinek czerwonych. 

Zobacz też: http://www.e-stancja.pl/sport-jako-jeden-z-najwazniejszych-filarow-zdrowego-trybu-zycia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here