Czy wiadomo kiedy skończy się koronawirus?

0
1641
Czy wiadomo kiedy skończy się koronawirus

Wzrost liczby zakażeń COVID-19 znów elektryzuje opinię publiczną. Pojawia się niepokój i wiele pytań związanych z tym tematem. Eksperci alarmują widząc brak przestrzegania zasad na plażach, w miastach i kurortach wypoczynkowych w czasie wakacji. Koronawirus znów atakuje.

Reakcje społeczne na pandemię koronawirusa

O tym czy pandemia COVID-19 się zakończy będzie świadczyć spadek lub brak zachorowań oraz coraz mniejsza śmiertelność z nią związana. Niestety na razie na to się nie zanosi. Wirus ciągle zbiera swoje szkodliwe żniwo. Jednak ludzie nie chcą poddawać się ograniczeniom. Nie tylko ze względu na uciążliwość w codziennym funkcjonowaniu, ale także z powodu strat materialnych związanych z utratą pracy i zarobku.

Prognozy – jak długo koronawirus z nami zostanie?

Minister Zdrowia nie przewiduje w najbliższym czasie końca pandemii. Orzeka tak na podstawie statystyk i sygnałów napływających ze szpitali. Jednak mimo nowych zakażeń i zgonów rząd w Polsce może nie wprowadzić takich restrykcji, jakie miały miejsce w marcu. Chodzi tu o zakazy opuszczania domostw oraz ograniczenia, które spadły na różne branże usługowe. Wtedy będziemy mogli powiedzieć o tzw. społecznym końcu pandemii.
Prognozy ciągle się zmieniają.

Ministerstwo zdrowia przewiduje, że jesienią może nastąpić kolejna fala wzmożonych zachorowań i ofiar śmiertelnych. Jak wiele ich będzie nie wiadomo. Inne źródła podają, że z COVID-19 przyjdzie nam się zmagać jeszcze w następnych roku. Szacuje się także, że choroba ta po prostu co jakiś czas będzie atakować, aż się na nią uodpornimy lub zostanie wynaleziona skuteczna szczepionka.

Obostrzenia w czasie pandemii koronawirusa

Ryzyko zakażenia istnieje nadal dopóki granice są otwarte, a Polacy wyjeżdżają na urlopy do innych krajów. Koronawirus nie będzie rozprzestrzeniał się w bardzo dużym stopniu tylko wtedy, gdy ludzie będą w sposób zdyscyplinowany przestrzegać zasad. Dezynfekcja rąk w punktach handlowych, noszenie maseczek na twarzy, trzymanie dystansu w miejscach publicznych i kwarantanna po powrocie z urlopów – to bardzo istotne kwestie.

Ważną sprawą jest to, aby na bieżąco śledzić zmieniającą się sytuację. Odpowiednią wiedzę można zdobyć korzystając z platformy adamed.expert, na której znajdziemy wiele cennych specjalistycznych informacji dotyczących zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here