Co warto wiedzieć o przedłużaniu rzęs?

0
1813
rzęsy
fot.: pexels.com

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych przez kobiety. Jest to szybka i skuteczna metoda, dzięki której rzęsy mogą wyglądać naprawdę spektakularnie. Zanim jednak zdecydujemy się na przedłużanie rzęs, warto pamiętać o kilku rzeczach.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sztuczne-rzesy-3d-ceny-opinie/

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs, w zależności od wybranej metody, polega na doklejeniu określonej ilości sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Może być on wykonywany zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domu. Najważniejsze w tym przypadku jest odpowiednio przygotowane miejsce do pracy i dobre oświetlenie.

Efekty takiego zabiegu utrzymują się przez około 4, a nawet 6 tygodni. Po tym czasie należy uzupełnić ubytki, które powstały w wyniku utraty sztucznych rzęs.

Po wykonaniu zabiegu, przez pierwsze 48 godzin po aplikacji należy unikać m.in. wizyt na basenie oraz w saunie. Związane jest to z faktem, aby nie osłabiać wcześniej nałożonego kleju. Ponadto, sztucznych rzęs nie należy malować tuszem oraz unikać niektórych produktów do demakijażu.

Sztuczne rzęsy, a bezpieczeństwo

Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy dokładnie rozważyć sposób, w jaki sztuczne rzęsy mają być nałożone. Istotne jest również to, kto taki zabieg będzie przeprowadzał. Warto pamiętać, że osoba wykonująca aplikacje jest nie tylko odpowiedzialna za naszą urodę, ale także zdrowie naszych oczu.

Jeżeli zabieg zostanie źle przeprowadzony, to może dojść do szybkiego odklejenia się rzęs, a nawet podrażnienia oczu. Przed aplikacją, należy sprawdzić również, jakich produktów w tym celu używa stylista i czy posiada niezbędne w tym zakresie certyfikaty.

Ważne jest również to, iż jeżeli po zabiegu odczuwa się dyskomfort związany z nałożonymi rzęsami, to należy jak najszybciej skontaktować się z osobą je nakładającą. W najgorszym przypadku, można samodzielnie postarać się delikatnie usunąć sztuczne rzęsy.

Przeczytaj też: http://www.e-stancja.pl/idealne-fryzury-dla-twarzy-prostokatnej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here