Program do obróbki zdjęć: który najlepszy?

program do obróbki zdjęć, pixlr

Wczoraj stwierdziłam, że pora zmienić swoje zdjęcia profilowe, dlatego zrobiłam kilka fotografii, wycięłam je w Picasie, a potem nałożyłam na nie filtry, bo w końcu zawsze lepiej trochę odmienić nudne zdjęcie. A jakiego darmowego webowego programu najlepiej użyć?

Programów graficznych powstaje coraz więcej. Nie posiadam profesjonalnego aparatu, ani nie posługuję się Photoshopem, bo właściwie nie potrzebuję. Na mój użytek wystarczy mi zwykły kompaktowy aparat, program Picasa i Pixlr

Program Pixlr działa bardzo sprawnie i szybko, z łatwością można odnaleźć wszystkie potrzebne funkcje. Ma olbrzymią ilość filtrów, ramek i innych narzędzi potrzebnych przy nieprofesjonalnej obróbce fotografii. Zwykle korzystam z Pixlr Express, bo większa ingerencja w zdjęcie nie jest mi potrzebna, a program ten idealnie spełnia rolę narzędzia niezbędnego do szybkiej korekty i podstawowej obróbki.

Oto rezultat wczorajszego majstrowania przy zdjęciach. Poczułam się jak M. Moneroe na pracach Andy’ego Worhola (:

jaa

.

Share Button
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Joanna Rytter

  Dobrze, że są też takie proste i łatwo dostępne narzędzia. Nie każdy ma ochotę/nie musi zagłębiać się w photoshopa czy lightrooma (ja stety/niestety muszę ;-), wiec takie webowskie opcje są po prostu wybawieniem 🙂

 • Sama korzystam z tego programu online. Jest on również dostępny na smartphone. Czasem korzystam również z PicMonkey, który również jest prosty w użyciu. Zaś na komputerze mam PhotoScape, którego polecam wszystkim. Jest to świetny i prosty program za darmo. Wcale nie trzeba się na nim znać 🙂 Pozdrawiam!

  • Nigdy nie słyszałam o PhotoScape, będę musiała wypróbować 🙂

 • Nie znam, dotąd korzystałam tylko z Picassy i Irfan View (do najprostszych czynności), a i zahaczyłam o PhotoScape, który też ma parę przydatnych funkcji.

 • Ja jestem wierną użytkowniczką photoshopa, jednak znam tylko podstawy. To pewnie jakieś 1% możliwości tego programu. Bardzo ładne profilowe 🙂

 • Hm, też nie znałam wcześniej tego programu. Mnie zazwyczaj potrzebne są podstawowe funkcje, nie obrabiam zdjęć jakoś profesjonalnie. Chętnie rzucę okiem. 🙂

 • Przez lata pracy przywykłam do photoshopa i trudno mi przestawić się na coś innego. Tego programu akurat nie znam.

 • Ana

  Widzę, że ten program to nie tylko moje odkrycie 🙂 Używam go od lat, wpadłam na niego przypadkiem, chyba poszukując jakiejś demonstracyjnej wersji photoshopa, by przygotować się do zaliczenia na studiach. I znalazłam to, i to mi wystarcza od tamtej pory.