Jak wyciągnąć drzazgę

0
2150

Wbita drzazga to problem dotyczący bardzo często osoby dorosłe oraz dzieci. Małe dzieci często są narażone na wbicie się tego ciała obcego w skórę. Często wspinają się po drzewach, przez co są narażone na różne ostre elementy. Drzazga to zazwyczaj drobne małe ciało obce, które jest w stanie sprawić duży ból. Ponadto dyskomfort podczas noszenia wbitej drzazgi często doprowadza nas do złego samopoczucia w pracy czy w szkole. Wyciągnięcie drzazgi powinno nastąpić niemalże od razu po jej wbiciu. Najpierw należy jednak nabyć niezbędną wiedzę na temat wyjmowania tego typu ciała obcego.

Jak wyciągnąć drzazgę?

Jak wyciągnąć drzazgęJeśli zapoznamy się z zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas wyciągania drzazgi, możemy być spokojni o siebie czy inną osobę, której wyciągamy drzazgę. W ranie nie powinniśmy bez sensownie grzebać, ponieważ możemy doprowadzić do zakażenia. Odkażenie igły, którą często wykorzystujemy podczas wyciągania drzazgi to niezbędna rzecz. Jeśli igłę wbijemy w naszą ranę, to możemy doprowadzić do zakażenia i innych problemów związanych z naszą skórą. Zazwyczaj do wyciągnięcia drzazgi nie jest nam nic innego potrzebne jak pęseta. Ludzie często, zanim zabiorą się do tego zabiegu, zadają sobie pytanie, jak wyciągnąć drzazgę. Rękę czy inne miejsce na naszym ciele najpierw musimy starannie umyć oraz osuszyć. Pamiętajmy, że sama drzazga może doprowadzić do zakażania, a jeśli nie będziemy przestrzegać zasad higieny, to możemy sami sobie narobić kłopotów. Następnie czystą część ciała ze wbitą drzazgą znieczulamy. Może to być specjalny krem, który kupimy niemalże w każdej aptece. Krem znieczulający sprawi, że podczas wyciągania drzazgi nie będziemy odczuwać bólu. Dobrą alternatywą dla tego środka są kostki lodu. One także znieczulą naszą skórę, oczywiście mogą nas uratować w momencie, gdy apteka będzie nieczynna.

Warto zastosować pęsetę

Drzazgę, która jest widoczna, zazwyczaj wyciągamy przy użyciu pęsety oraz igły. Często wystarczy lekkie pociągniecie, a ciało obce wyjdzie z naszej skóry. Czasami jednak zdarzy się, że drzazga jest w miejscu niewidocznym. W momencie, kiedy ją zlokalizujemy, nie możemy jej na siłę ciągnąć oraz szarpać. Złamanie się ciała obcego, które może być zakażone, jest w stanie spowodować niemałe kłopoty. Jak wiadomo, nie zawsze drzazgę da się samemu wyciągnąć, więc wizyta u lekarza może być przymusowa. Czasami się zdarzy, że ciało zlokalizujemy głęboko i może być potrzebna operacja, która wykona chirurg.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here